Connect with us

Αθλητικά

Europa Conference League: Σε μια εβδομάδα οι Σλάβια και Μακάμπι περιμένουν τους Παναθηναϊκό και Άρη!

Ανέβηκε

στις

europa conference league: σε μια εβδομάδα οι σλάβια και μακάμπι περιμένουν τους παναθηναϊκό και άρη! 1
Κοινοποιησέ το

Μία εβδομάδα πριν το πρώτο ματς με τον Παναθηναϊκό η Σλάβια, μετά το 4-0 στο Γιβραλτάρ, διέλυσε με 7-0 εντός έδρας την Σεντ Τζόσεφς, με τον Ολαγίνκα να πετυχαίνει δύο από τα τέσσερα τέρματα του πρώτου μέρους και να σκοράρουν ακόμη οι Γιουρέτσκα, Φίλα, Τιέχι, Έβερτον και Τραορέ.

Η Μακάμπι «πάτησε» στο 3-0 επί της Ζίρα στο Αζερμπαϊτζάν και στη ρεβάνς επί ισραηλινού εδάφους πήρε «σβηστά» το 0-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση, όπου την επόμενη εβδομάδα θα υποδεχθεί στο πρώτο ματς τον Άρη.

Με κορυφαίο τον Ισάμ Τσεπάκ ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-0 την Μπότεφ Πλόβντιβ στο ΓΣΠ της Λευκωσίας και σε συνδυασμό με το 0-0 στη Σόφια, προκρίθηκε πανηγυρικά στον 3ο προκριματικό της διοργάνωσης.

Και τα δύο γκολ των Κύπριων ήρθαν στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου και, πλέον, περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλό τους στην επόμενη φάση που θα προκύψει από το νικητή του ζευγαριού Όσιγιεκ (Kροατία) – Κίζιλζαρ (Καζακστάν).

Τα αποτελέσματα των αγώνων ρεβάνς (σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αναμετρήσεων) του Β΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League και τα ζευγάρια της επόμενης φάσης της διοργάνωσης έχουν ως εξής:

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)-Τομπόλ (Καζακστάν)             0-1                        (0-2)

Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)                    6-0                        (4-0)

Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)      0-0                        (0-2)

Ίντερ Εσκαλάδες (Ανδόρα)-Κλουζ (Ρουμανία)                    1-1                        (0-3)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)          2-0 παρ. (κ.αγ. 1-0)       (2-3)

Γκόμελ (Λευκορωσία)-ΑΡΗΣ                                     1-2                        (1-5)

Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)-Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)       1-0                        (0-0)

Αστάνα (Καζακστάν)-Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)                0-1                        (0-5)

Κισβάρντα (Ουγγαρία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)               1-0                        (1-0)

Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)-Κουόπιο (Φινλανδία)                 1-4                        (2-2)

Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Φεχερβάρ (Ουγγαρία)                   2-1                        (1-4)

Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)-Αραράτ Αρμένια (Αρμενία)       5-3 πεν. (κ.αγ.& παρ. 0-0) (0-0)

Ελφσμποργκ (Σουηδία)-Μόλντε (Νορβηγία)                       1-2                        (1-4)

Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία)               0-1                        (1-1)

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)                   2-0                        (0-0)

Βίκινγκ (Νορβηγία)-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)                    2-1                        (0-0)

Βίμποργκ (Δανία)-Σούντουβα (Λιθουανία)                       1-0                        (1-0)

Λεβάντια (Εσθονία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)                       1-1                        (2-3)

Λίλεστρομ (Νορβηγία)-Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)                  5-2                        (1-0)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Αρης Λεμεσού (Κύπρος)           3-0                        (0-2)

Νιουτάουν (Ουαλία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)                 1-2                        (1-4)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία)-Ριέκα (Κροατία)                      2-0                        (2-1)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)              1-1                        (0-5)

Ρίγα FC (Λετονία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)                     2-1                        (3-0)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)              7-0                        (4-0)

ΤΣΣΚΑ Σ. (Βουλγαρία)-Μακεντόνιγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία)     4-0                        (0-0)

ΠΑΟΚ-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)                               1-1                        (0-2)

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)-Βλάζνια (Αλβανία)          3-0                        (1-1)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν)                0-0                        (3-0)

Στεάουα (Ρουμανία)-Σαμπουρτάλο (Γεωργία)                     4-2                        (0-1)

Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)             1-2                        (0-0)

Ολίμπια Λ. (Σλοβενία)-Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία)      2-4 πεν.(κ.αγ.& παρ. 2-0)  (1-3)

Ραντνίτσκι (Σερβία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)               1-3 πεν.(κ.α.2-2, παρ. 3-3)(2-2)

Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)-Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)      28/07                       (2-0)

Ζρίνσκι (Βοσνία)-Τίρανα (Αλβανία)                           28/07                       (1-0)

Οσιγεκ (Κροατία)-Κιζιλζάρ Πετροπαβλόβσκ (Καζακστάν)         28/07                       (2-1)

Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-Λιεπάγια (Λετονία)                  28/07                       (1-0)

Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)-Βαλμιέρα (Λετονία)                 28/07                       (2-1)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Κόπερ (Σλοβενία)                      28/07                       (1-0)

Μπρόντμπι (Δανία)-Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)                   28/07                       (1-1)

Ντρίτα (Κόσοβο)-Αντβέρπ (Βέλγιο)                            28/07                       (0-0)

Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)-Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)            28/07                       (0-1)

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)-Βασιλεία (Ελβετία)               28/07                       (0-2)

Λάτσι (Αλβανία)-Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)             28/07                       (0-0)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)        28/07                       (1-2)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο)         28/07                       (4-1)

Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)-Βελέζ (Βοσνία)                     28/07                       (1-0)

Τούζλα Σίτι (Βοσνία)-Αλκμααρ (Ολλανδία)                     28/07                       (0-1)

Μούρα (Σλοβενία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)                    28/07                       (1-1)

Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)-Μάδεργουελ (Σκωτία)                28/07                       (1-0)

Κόνιασπορ (Τουρκία)-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)             28/07                       (3-0)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)       28/07                       (0-2)

Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)-Γκιμαράες (Πορτογαλία)          28/07                       (0-3)

Τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού γύρου:

Μονοπάτι μη πρωταθλητών:

Σλάβια (Τσεχία) – Παναθηναϊκός (Ελλάδα)

Λέφσκι (Βουλγαρία) – Βέλεζ (Βοσνία) ή Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Άρης (Ελλάδα)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) – Ράκοβ (Πολωνία)

ΑΙΚ (Σουηδία) – Βαλμιέρας (Λετονία) ή Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)

Βίκινγκ (Νορβηγία) – Μάδεργουελ (Σκωτία) ή Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) ή Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Μπασακσεχίρ (Τουρκία)

Κουόπιο (Φινλανδία) – Λιέπαγια (Λετονία) ή Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

Πάιντε (Εσθονία) – Άντερλεχτ (Βέλγιο)

Βίμποργκ (Δανία) – Β36 Τόρσχαβν (Νησιά Φερόε) ή Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Χάιντουκ (Κροατία) – Γκιμαράες (Πορτογαλία) ή Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)

Πόγκον (Πολωνία) ή Μπρόντμπι (Δανία) – Βασιλεία (Ελβετία) ή Κρουζέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)

Λίλεστρομ (Νορβηγία) – Άντβερπ (Βέλγιο) ή Ντρίτα (Κόσοβο)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) ή Μούρα (Σλοβενία)

Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) – Τούζλα Σίτι (Βοσνία) ή Άλκμααρ (Ολλανδία)

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) – Κίζιλζαρ (Καζακστάν) ή Όσιγεκ (Κροατία)

Βικίνγκουρ (Νησιά Φερόε) ή Ντουνάισκα (Σλοβακία) – Στεάουα (Ρουμανία)

Ρίγα (Λετονία) – Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία)

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία) – Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

Μόλντε (Νορβηγία) – Κισβάρντα (Ουγγαρία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

Λουγκάνο (Ελβετία) – Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία)

Τβέντε (Ολλανδία) – Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

Ζόρια (Ουκρανία) – Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Κόπερ (Σλοβενία) ή Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) – ΜΠΑΤΕ (Λευκορωσία) ή Κόνιασπορ (Τουρκία)

Σέπσι (Ρουμανία) – Τζουργκάρντεν (Σουηδία)

Φέχερβαρ (Ουγγαρία) – Πέτροκουμπ (Μολδαβία) ή Λάτσι (Αλβανία)

Μονοπάτι πρωταθλητών:

Βίκινγκουρ (Ισλανδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Ρίγκας (Λετονία) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Μπαλκάνι (Κόσοβο) – Κλάκσβικ (Νησιά Φερόε)

Τίρανα (Αλβανία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία) – Τόμπολ (Καζακστάν)

Σαχτιόρ (Λευκορωσία) – Κλουζ (Ρουμανία)

kafemauroeidiskafemauroeidiskafemauroeidis
Κοινοποιησέ το
Advertisement

Facebook

Πρόσφατα Άρθρα

ΔΗΜΟΦΙΛΗ