Δευτέρα , 27 Ιανουαρίου 2020
79162685 2492213151024377 6440947739806138368 n 660x330 - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες

54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες “35 Χρόνια ΚΟΑΤ”

Sharing is caring!

54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες “35 Χρόνια ΚΟΑΤ”

Εντυπωσιακή η πρεμιέρα των αγωνιστικών υποχρεώσεων του κολυμβητικού τμήματος του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας “Ο Ποσειδών” για την σεζόν 2019 – 2020 στους διασυλλογικούς αγώνες που διοργάνωσε ο Κολυμβητικός Όμιλος Αρκαδίας “Τρίπολη” με την επωνυμία “35 Χρόνια ΚΟΑΤ” που έγιναν το Σαββατοκύριακο 30/11 – 1/12.

Ύστερα μετά από εξαιρετικές κούρσες τα δελφίνια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας, κατέκτησαν συνολικά 54 μετάλλια εκ των οποίων 36 στις προαγωνιστικές κατηγορίες (8 χρυσά – 15 αργυρά – 13 χάλκινα) και 18 στις αγωνιστικές κατηγορίες (9 χρυσά – 5 αργυρά – 4 χάλκινα).

Δέκα κολυμβητές -τριες της αγωνιστικής ομάδας εξασφάλισαν όρια σε 38 αγωνίσματα για τους Χειμερινούς Αγώνες και τους Πανελλήνιους που θα διεξαχθούν το καλοκαίρι (10 όρια κατηγορίας open και 26 κατηγοριών). Στους αγώνες συμμετείχαν σωματεία από τις περιφέρειες Πελοποννήσου και Αττικής. Την αποστολή στην Τρίπολη που αποτελείτο, από εξήντα τέσσερα παιδιά (42 προαγωνιστικά και 22 αγωνιστικά), συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες της προαγωνιστικής ομάδας Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη και ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας Στάθης Μπακολιάς οι οποίοι και έμειναν ικανοποιημένοι από τις επιδόσεις που πέτυχε η πλειοψηφία των παιδιών, στην πρώτη κολυμβητική συνάντηση της χρονιάς.

  • Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2011)

Σούλιος Άγγελος               50ΕΛ      41’’49    2ος

50ΠΡ      55’’49    2ος

Σωτηρόπουλος Θεόδωρος           50ΕΛ      1’04’’30               20ος

50ΠΡ      1’16’’98               11ος

Τζούμης Δημήτριος         100ΕΛ    1’18’’87               1ος

50ΠΕΤ   40’’01    1ος

Τζώρτζη Κωνσταντίνα     50ΕΛ      48’’50    6η

50ΥΠ      58’’74    5η

Χριστοπούλου Χριστίνα – Αναστασία       50ΕΛ      49’’54    7η

50ΥΠ      50’’99    2η

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Δημητρακόπουλος Γεώργιος       50ΕΛ      39’’80    3ος

100ΕΛ    1’31’’20               10ος

Κασιδάκης Κωνσταντίνος             50ΠΡ      51’’55    3ος

100ΠΡ   1’54’’02               3ος

Λαγοπάτης Γεώργιος      100ΕΛ    1’25’’99               7ος

50ΠΕΤ   46’’68    3ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος 50ΕΛ      41’’50    8ος

100ΕΛ    1’38’’24               12ος

Μπούνας Κωνσταντίνος 100ΕΛ    1’21’’20               1ος

200ΕΛ    2’57’’69               1ος

Μυτσκίδης Τεριζάκης – Ιωάννης               50ΕΛ      47’’20    16ος

50ΠΡ      1’09’’67               10ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος       4Χ50ΕΛ 2’37’’27               1οι

Λαγοπάτης Γεώργιος

Μιχαλόπουλος Σταύρος

Μπούνας Κωνσταντίνος

Μπούνας Κωνσταντίνος               4Χ50ΜΟ              2’59’’85               1οι

Κασιδάκης Κωνσταντίνος

Λαγοπάτης Γεώργιος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος

Φραγκούλη Αργυρώ       50ΕΛ      38’’32    2η

50ΥΠ      43’’93    3η

Βασιλάκη Αντωνία           50ΕΛ      41’’54    4η

50ΠΡ      53’’72    3η

Λαμπροπούλου Αγγελική             50ΕΛ      47’’15    7η

50ΠΡ      1’00’’11               6η

Γαρδέλη Ελένη – Άννα    50ΕΛ      47’’53    8η

50ΥΠ      56’’87    11η

Φράγκου Αναστασία       50ΕΛ      49’’99    10η

50ΠΡ      1’00’’46               7η

Γεωργίου Σταυρούλα      50ΕΛ      55’’07    12η

50ΠΡ      1’01’’99               8η

Μπαρμπίτσα Ιουλία        50ΕΛ      57’’34    13η

50ΥΠ      55’’09    10η

Σκούντζου Σπυριδούλα  100ΕΛ    1’26’’13               4η

200ΕΛ    3’08’’23               3η

Σκούντζου Σπυριδούλα  4Χ50ΕΛ 2’52’’45               3ες

Βασιλάκη Αντωνία

Γαρδέλη Ελένη – Άννα

Φραγκούλη Αργυρώ

Σκούντζου Σπυριδούλα 4Χ50Μ.Ο.            3’24’’57               4ες

Φράγκου Αναστασία

Φραγκούλη Αργυρώ

Βασιλάκη Αντωνία

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Κουρέας Βασίλειος          50ΕΛ      34’’56    3ος

100ΕΛ    1’17’’62               4ος

200ΜΑ  3’20’’54               3ος

Τζοβάρας Νικόλαος        50ΕΛ      35’’24    5ος

50ΠΡ      48’’87    6ος

100ΠΡ   1’18’’18               5ος

Πουλέτης Παναγιώτης    50ΕΛ      35’’56    7ος

100ΕΛ    1’20’’49               9ος

100ΥΠ   1’37’’78               10ος

Ζερβάκης Θεόδωρος       50ΕΛ      43’’12    16ος

50ΥΠ      47’’42    12ος

50ΠΡ      55’’52    12ο;

Πολίτης Σπυρίδων           100ΕΛ    1’31’’83               15ος

50ΥΠ      44’’12    7ος

50ΠΕΤ   42’’60    8ος

Σγάντζος Αλέξανδρος      200ΕΛ    2’59’’50               7ος

50ΥΠ      41’’92    4ος

50ΠΕΤ   40’’96    4ος

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΥΠ      41’’47    2ος

100ΥΠ   1’32’’08               6ος

200ΥΠ   άκυρος

Τσετσέκος Γεώργιος        50ΠΡ      52’’76    11ος

100ΠΡ   1’48’’17               4ος

200ΠΡ   3’44’’55               4ος

Τζοβάρας Νικόλαος        4Χ50ΕΛ 2’21’’64               2οι

Σγάντζος Αλέξανδρος

Πουλέτης Παναγιώτης

Κουρέας Βασίλειος

Πολίτης Σπυρίδων           4Χ50ΜΟ              2’47’’50               2οι

Κουρέας Βασίλειος

Σγάντζος Αλέξανδρος

Τζοβάρας Νικόλαος

Χαρίτου Άννα – Μαρία   50ΕΛ      43’’45    7η

50ΥΠ      53’’89    6η

50ΠΡ      57’’44    8η

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία          50ΕΛ      44’’60    8η

50ΥΠ      48’’01    4η

100ΠΡ   1’57’’61               5η

Κουσούλη Μαρία             50ΕΛ      48’’56    14η

50ΥΠ      55’’99    7η

Μενούνου Χριστιάνα      50ΕΛ      49’’69    15η

50ΠΡ      58’’05    10η

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία          4Χ50ΕΛ 3’04’’71               2ες

Χαρίτου Άννα – Μαρία

Μενούνου Χριστιάνα

Κουσούλη Μαρία

Χαρίτου Άννα – Μαρία   4Χ50ΜΟ              3’38’’57               2ες

Μενούνου Χριστιάνα

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία

Κουσούλη Μαρία

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης             50ΕΛ      32’’40    1ος

100ΕΛ    1’11’’93               3ος

200ΕΛ    2’36’’23               3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης         100ΕΛ    1’14’’64               6ος

50ΥΠ      38’’01    1ος

200ΜΑ  3’10’’74               6ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος          100ΕΛ    1’22’’53               15ος

50ΠΡ      42’’69    2ος

100ΠΡ   1’37’’29               2ος

Κούμανης Βασίλειος       100ΕΛ    1’27’’71               19ος

50ΠΡ      49’’62    7ος

100ΠΡ   1’48’’37               5ος

Φράγκος Κων/νος            50ΥΠ      41’’77    2ος

200ΥΠ   3’19’’00               6ος

200ΜΑ  3’20’’45               3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης         4Χ50ΕΛ 2’16’’38               2οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Φράγκος Κων/νος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Φράγκος Κων/νος            4Χ50ΜΟ              2’37’’65               3οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Κουλοπούλου Χριστίνα  50ΕΛ      33’’92    2η

100ΕΛ    1’19’’27               11η

200ΕΛ    2’56’’24               13η

Μπαρμπίτσα Αθηνά        50ΕΛ      39’’39    6η

100ΕΛ    1’28’’82               16η

100ΥΠ   1’40’’16               11η

Κουσούλη Δήμητρα        50ΕΛ      41’’32    9η

100ΕΛ    1’30’’62               19η

100ΥΠ   1’39’’54               10η

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία         100ΕΛ    1’15’’28               7η

200ΕΛ    2’44’’70               7η

50ΠΕΤ   37’’90    3η

Τσαλίκη Ολυμπία             50ΕΛ      1’16’’94               9η

200ΕΛ    2’48’’54               11η

50ΠΕΤ   43’’80    4η

Σκουράκη Κωνσταντίνα  50ΥΠ      41’’38    4η

100ΥΠ   1’34’’44               6η

200ΥΠ   3’18’’25               9η

Κουλοπούλου Χριστίνα  4Χ50ΕΛ 2’20’’04               4ες

Τσαλίκη Ολυμπία

Σκουράκη Κωνσταντίνα

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Διεξήχθησαν υπό μορφή ανοικτής κατηγορίας (ΟΠΕΝ) και όχι ανά ηλικία ξεχωριστά.

ΑΝΔΡΩΝ

 

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης       50ΕΛ      24’’93    1ος όριο open

100ΕΛ    59’’93    1ος όριο οpen

200ΕΛ    2’01’’63               1ος όριο κατηγορίας

800ΕΛ    9’38’’68               3ος

50ΠΕΤ   26’’51    1ος όριο open

100ΠΕΤ 58’’55    1ος όριο open

Μακρέας Βασίλειος        50ΕΛ      26’’92    6ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ    2’20’’15               10ος

50ΥΠ      31’’44    4ος όριο κατηγορίας

100ΥΠ   1’08’’32               4ος όριο κατηγορίας

200ΥΠ   2’27’’76               2ος όριο κατηγορίας

Κούρος Βασίλειος            50ΕΛ      28’’19    11ος όριο κατηγορίας

100ΕΛ    1’04’’27               9ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ    2’25’’01               15ος όριο κατηγορίας

50ΥΠ      34’’69    9ος όριο κατηγορίας

200ΥΠ   2’41’’41               5ος όριο κατηγορίας

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος              50ΕΛ      28’’86    14ος όριο κατηγορίας

100ΕΛ    1’02’’86               8ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ    2’19’’23               9ος όριο κατηγορίας

400ΕΛ    4’59’’63               6ος όριο κατηγορίας

800ΕΛ    11’07’’61             7ος

Κάββουρας Βασίλειος    50ΕΛ      29’’45    19ος

100ΕΛ    1’05’’70               13ος

200ΕΛ    2’24’’77               14ος

400ΕΛ    5’11’’58               8ος

Πουλέτης Νικόλαος         50ΕΛ      29’’83    20ος

200ΕΛ    2’24’’01               12ος

50ΠΕΤ   33’’52    16ος

50ΠΡ      38’’93    18ος

200ΜΑ  2’40’’90               6ος όριο κατηγορίας

Χάππας Παναγιώτης       50ΠΕΤ   30’’00    5ος

100ΠΕΤ 1’05’’33               5ος όριο κατηγορίας

50ΠΡ      33’’79    4ος όριο κατηγορίας

100ΠΡ   1’15’’80               5ος όριο κατηγορίας

200ΠΡ   2’46’’82               4ος

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

Σκιαδοπούλου Όλγα       50ΕΛ      28’’44    2η όριο open

400ΕΛ    4’59’’63               6η όριο κατηγορίας

200ΥΠ   2’36’’47               3η όριο κατηγορίας

50ΠΕΤ   30’’42    2η όριο open

50ΠΡ      35’’89    1η όριο open

200ΠΡ   2’50’’62               3η όριο open

Χάππα Αναστασία           50ΕΛ      29’’03    4η όριο κατηγορίας

100ΕΛ    1’05’’07               2η όριο κατηγορίας

50ΥΠ      32’’92    1η όριο open

50ΠΕΤ   30’’33    1η όριο open

100ΠΕΤ 1’11’’56               2η όριο κατηγορίας

Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ      31’’03    8η όριο κατηγορίας

100ΕΛ    1’10’’62               10η

200ΕΛ    2’34’’80               11η

50ΥΠ      36’’08    8η όριο κατηγορίας

100ΥΠ   1’17’’44               8η όριο κατηγορίας

200ΥΠ   2’55’’05               7η

Δρακοπούλου Λευκή – Μαρία    50ΕΛ      32’’38    12η

100ΕΛ    1’13’’15               15η

200ΕΛ    2’41’’97               16η

50ΥΠ      40’’00    14η

100ΥΠ   1’29’’01               13η

Κουλοπούλου Αριστέα   50ΕΛ      32’’42    14η

200ΕΛ    2’44’’45               21η

Γεωργακοπούλου Βασιλική         50ΕΛ      32’’93    18η

50ΥΠ      37’’30    9η

100ΥΠ   1’21’’43               10η

200ΥΠ   2’55’’97               8η

Γκότση Ευαγγελία            50ΕΛ      32’’97    19η

100ΕΛ    1’13’’58               16η

200ΕΛ    2’37’’87               14η

400ΕΛ    5’33’’82               7η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία       50ΕΛ      33’’55    20η

100ΕΛ    1’14’’00               18η

200ΕΛ    2’41’’43               15η

50ΠΡ      42’’61    11η

100ΠΡ   1’37’’76               11η

Δημητρούλη Θεοδώρα   50ΕΛ      33’’79    21η

50ΠΕΤ   36’’87    16η

50ΠΡ      45’’15    17η

200ΠΡ   3’24’’63               9η

200ΜΑ  3’09’’74               9η

Λιανού Ελένη     50ΕΛ      34’’89    29η

100ΕΛ    1’17’’23               26η

50ΠΕΤ   36’’87    16η

50ΠΡ      46’’68    18η

Γεωργουλέα Αργυρώ      50ΕΛ      35’’19    31η

100ΕΛ    1’17’’78               27η

50ΠΡ      49’’27    22η

100ΠΡ   1’48’’52               19η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή       50ΕΛ      35’’55    32η

100ΕΛ    1’21’’21               31η

50ΠΡ      47’’40    20η

100ΠΡ   1’46’’46               17η

200ΠΡ   3’40’’73               10η

Μενούνου Κωνσταντίνα               50ΕΛ      37’’40    35η

100ΕΛ    1’23’’18               32η

50ΠΡ      46’’75    19η

100ΠΡ   1’43’’18               15η

Σωτηροπούλου Ελένη     100ΕΛ    1’27’’36               33η

50ΥΠ      44’’64    20η

Μαρούλη Βαλεσία          200ΕΛ    2’42’’12               17η

100ΥΠ   1’19’’59               9η όριο κατηγορίας

200ΥΠ   2’58’’00               9η

200ΜΑ  3’01’’70               5η

50ΠΡ      44’’47    15η

50ΠΕΤ   36’’25    14η όριο κατηγορίας

 

Επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις για την προαγωνιστική ομάδα είναι στο ΟΑΚΑ στους Διασυλλογικούς αγώνες που διοργανώνει ο Α.Ο. Ωκεανός στις 7-8/12 και για την αγωνιστική ομάδα το 27ο Κύπελλο Χριστουγέννων στη Πάτρα στις 14-15/12.

78585507 457770091591271 2783658906872709120 n - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες

54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες “35 Χρόνια ΚΟΑΤ”

ilias poulis home - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες oinomessinia - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες 24173577 212881032587180 6080907507292582957 o - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες niniosbanner 1 - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες MYLO Indian Palace Restaurant - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες perrotis - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες mavreas1anigif - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες "35 Χρόνια ΚΟΑΤ" krystalkyriakoanigif - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες "35 Χρόνια ΚΟΑΤ" YPODIMATA - 54 μετάλλια ο ΝΟΚ στους διασυλλογικούς αγώνες

Δες και αυτό

310x165 - Οι νεάνιδες του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ μόλις ένα σετ από την πρόκριση στο final four

Οι νεάνιδες του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ μόλις ένα σετ από την πρόκριση στο final four

Sharing is caring!Κοινοποίησέ το0Tweet0sharesΟι νεάνιδες του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ μόλις ένα σετ από την πρόκριση στο …

shares