Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2

στις

Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 11
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Μεγάλη νίκη του Πάμισου Μεσσήνης στο ντέρμπι με το Διαβολίτσι. Μείωσε την διαφορά στον έναν βαθμό από την ζώνη του υποβιβασμού. Σκόρερ οι Ρουμελιώτης και Ακριστινέι. Δίκαιη νίκη των Νησιωτών. Δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοιες εμφανίσεις το Διαβολίτσι.

Ο Πάμισος Μεσσήνης έπαιζε σήμερα την παραμονή του στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος κόντρα στο Διαβολίτσι. Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου πήρε το σπουδαίο τρίποντο με 2-0, επέστρεψε στις επιτυχίες και συνεχίζει να έχει ελπίδες παραμονής στην κατηγορία.

Με αυτούς τους τρεις βαθμούς έφθασε τους 12 συνολικά, απέχει έναν βαθμό από την ζώνη σωτηρίας και πλέον θέλει το απόλυτο στα δύο τελευταία ματς, αρχής γενομένης από το ματς της Τετάρτης εντός έδρας κόνρα στην Ζάκυνθο.

Από την άλλη ο ΑΟΔ πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση που δεν μας είχε συνηθίσει, γνώρισε την 2η ήττα από την επανέναρξη πρωταθλήματος αλλά παραμένει σε απόσταση ασφαλείας και στην 5η θέση με 16 βαθμούς. Για να ησυχάσει μία και καλή όμως θα πάει για το διπλό την Τετάρτη στην Κάτω Αχαγιά.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο γήπεδο Διαβολιτσίου (Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος)

17′ Πρώτη φάση στο Μεσσηνιακό ντέρμπι. Φάουλ του Τσουλάκου, κεφαλιά του Μουλιάτου στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα άουτ.

30′ Σουτ του Σαραντόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΑΟΔ Βαγγέλης Καπατσώρης. Σε παιχνίδι της Γ’ Εθνικής και του 9ου ομίλου Παναγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας 1-0.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πάμισο Μεσσήνης. Πλασέ του Χαραλαμπόπουλου πριν περάσει η μπάλα την γραμμή θα διώξει σωτήρια ο Κρεμύδας.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Διαβολίτσι – Πάμισος 0-0. Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους. Μέσα Γουέσλει και Λιόλιος. Εκτός Τσουλάκος και Κρεμύδα.

53′ Γκολ ο Πάμισος Μεσσήνης. Ο Βέλλης με ατομική προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή, έβγαλε την σέντρα και με κεφαλιά ο Ρουμελιώτης θα γράψει το 0-1.

67′ Φάουλ του Τσάτσου, κεφαλιά που έγινε η μπάλα θα περάσει άουτ.

73′ Κίτρινη κάρτα σε Πάγια και Μπαλόπουλο. Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε χέρι αμυντικού του Παμίσου.

85′ Επιστρέφει την φάση πίσω ο Ανδριανός. Κόκκινη κάρτα στον Μπαστακό ως τελευταίος παίκτης για παράβαση πάνω στον Θώδη, με 10 παίκτες ο ΑΟΔ. Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πάμισο. Φάουλ του Βέλλη αποκρούει ο Καπατσώρης, κεφαλιά εξ’ επαφής του Αράπι η μπάλα άουτ.

89′ Ασπρόπυργος – Σαντορίνη 1-2 και Επισκοπή – Ιάλυσος 3-0.

90′ Κόρνερ του Τσάτσου, κεφαλιά του Βλάχου, έδιωξαν οι αμυντικοί του Παμίσου Μεσσήνης.

92′ Ευκαιρία για τον Πάμισο. Σουτ του Ακριστινέι, η μπάλα έφθασε στον Θώση που δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.

95′ Σουτ του Ακριστινέι η μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 του Παμίσου.

96′ Τέλος παιχνιδιού. ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Καπατσώρης, Γκελκέρια, Μπαστακός, Μουλιάτος (58′ Πάγια), Τσουλάκος (46′ Γουέσλει), Αθανασόπουλος, Τσάτσος, Μπαλόπουλος, Κρεμύδας (46′ Λιόλιος), Πιτσιλής, Στραβάκος (58′ Χαρλέπας).

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Κόκκαλης, Βέλλης, Μπούνας, Ρουμελιώτης (83′ Αράπι), Ακριστινέι, Παπαδόπουλος (83′ Παπαγιαννόπουλος), Χαραλαμπόπουλος, Σαραντόπουλος (70′ Θώδης), Aριστομενόπουλος, Φιλόπουλος, Γεωργιόπουλος (44′ λ.τρ. Μπορχάν).

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 12 Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 13 Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 14 Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 15 Πολύ σκληρός για να πεθάνει: ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 16