Καλαμάτα – ΑΟ Διαβολιτσίου 2 -0 στη χθεσινή φιλική αναμέτρηση

στις

Καλαμάτα - ΑΟ Διαβολιτσίου
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η Καλαμάτα νίκησε 2-0 τον ΑΟ Διαβολιτσίου. Ο Νίκος Αναστόπουλος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες εκτός από τον Παπατόλιο ο οποίος αντιμετώπιζε ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπουσμπίμπα έκανε το 1-0, ύστερα από ωραία ενέργεια και ασιστ του Κέρι. Στο 75ο λεπτό ο Τριανταφυλλάκης με ωραίο σουτ έκανε το 2-0. Η Μαύρη Θύελλα είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και ευκαιρίες για άλλα τέρματα.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Αλέκος Μαντζούνης): Δήμας, Σταματελόπουλος, Φωτόπουλος, Μπαλόπουλος, Τζανετέας, Καλογερόπουλος, Τσεπελέ, Πιτσιλής, Αθανασόπουλος, Γκελγκέρια, Μουλιάτος. Έπαιξαν και οι: Σουλαντίκας, Κοτσοβός, Βλάχος, Γεωργιόπουλος, Παγια, Ψυχογιάννης, Τσουκαλάς, Κυριακούλης.

ΠΣ Η Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Ράντι, Κωνσταντινόπουλος, Γκιοατά, Παπαγεωργίου, Ζαχαρόπουλος, Νατσιόπουλος, Ηλιόπουλος, Κέρι, Φελίπε, Μπουσμπίμπα. Έπαιξαν και οι: Αραμπατζής, Μαρκόφσκι, Τσελεπίδης, Σουμπίνιο, Λέσλι, Τριανταφυλλάκης, Αλεξόπουλος, Κουρούπης, Γκαλιτσιος.

Δηλώσεις Νίκου Αναστόπουλου
Θα δώσω και τη ψυχή μου για να δω τη Μαύρη Θύελλα να παίρνει την άνοδο στη SL2. Ευχαριστώ πολύ το κόσμο που ήταν στη Μικρομάνη. Η ομάδα είναι σε φάση μονταρίσματος. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο λόγω των φάσεων που δημιουργήσαμε.