στις

Στο tie-break έχασε στο Αργος από την πρωτοπόρο ΙΡΙΣ ο ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Ματς για γερά νεύρα διεξήχθη στο Αργος όπου η φιλόδοξη ΙΡΙΣ νικησε τον ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ στο tie-break για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β Εθνικης.

Νωθρό ξεκίνημα για το συλλόγο μας με την τοπική ομάδα να μην χάνει την ευκαιρία και να προηγείται. Καλύτερη εικόνα στο επόμενο, το γεγονός όμως ότι βρεθήκαμε ξανά από νωρίς πίσω στο σκορ έφερε το 2-0.

Η αντίδραση που ψάχναμε ήρθε στο τρίτο σετ. Η πίεση στο σέρβις και η βελτίωση του ποσοστού της υποδοχής έφεραν την μείωση του σκορ. Με σωστές επιλογές στην επίθεση και την ψυχολογία υπέρ ήταν θέμα χρόνου για τον ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ να ισοφαρίσει όπως και έγινε.

Ζόρικα τα πράγματα στο πέμπτο σετ με τις άμυνες να πρωταγωνιστούν και τελικά ,μετά από δυόμιση και πλέον ώρες παιχνιδιού, την ΙΡΙΣ να παίρνει οριακά τους δύο βαθμούς και την ομάδα μας να κερδίζει βαθμό και εντυπώσεις σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας.

Την προσεχή Κυριακή υποδέχομαστε τον Σπαρτιατικό με στόχο να τον υποχρεώσουμε στην πρώτη του ήττα.

Σετ Διάρκεια Αποτέλεσμα

1ο  30’ 25-15
2ο  28’ 25-22
3ο  29’ 22-25
4ο  30’ 22-25
5ο  23’  15-13

ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ (Χαραλαμπίδης): Φωτεινακη Κατερίνα, Μαθιουδάκη Νίκη, Μπαγιώκου Μυρτώ, Καραβανά Ελεάνα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μαυρέα Γεωργία, Μπαστακού Σταυρούλα (λ), Μπότη Καλλιρόη, Γεωργιοπούλου Τίνα, Καρδουλάκη Αγγελική, Κρίκη Ζωή (λ), Βολανάκη Παναγιώτα

Ρεπό: Α.Σ.ΠΕ.ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος των νεανίδων ο ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ γνώρισε την ήττα στη Σπαρτη από τον ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟ ΓΣ με 3-0 σετ.