Πλέι οφ Super League: Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία

στις

Πλέι οφ Super League: Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League και ανέβηκε στη τρίτη θέση.

Με σταθερή αμυντική λειτουργία και έλεγχο του παιχνιδιού η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πήρε μια πολύ σημαντική νίκη. Την ίδια στιγμή, η Ενωση βουλιάζει όλο και περισσότερο βαθμολογικά μένοντας πίσω μετά από τη δεύτερη σερί ήττα της στο πρωτάθλημα.

Παράλληλα, δεύτερος παραμένει ο Αρης παρότι ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό σήμερα στον Πειραιά. Οι ερυθρόλευκοι μετά τον αποκλεισμό από την Αρσεναλ νίκησαν τον Αρη παρότι έπαιξαν για πάνω από ένα ημίχρονο με 10 παίκτες και συνεχίζουν να προελαύνουν προς το πρωτάθλημα.

Τέλος, Αστέρας και Παναθηναϊκός έδωσαν ένα εντυπωσιακό αγώνα στη Τρίπολη με τους Αρκάδες να κερδίζουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του τερματοφύλακά τους μάλιστα.

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 2-2 (84′ Φερνάντεθ, 90’+7′ Παπαδόπουλος -58′, 59′ Μακέντα)
Ολυμπιακός – Αρης 1-0 (38′ Μασούρας)
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-1 (3′, 89′ Ζίβκοβιτς,46′ Σφιντέρσκι -45′ Ολιβέιρα)