στις

Πήρε το «διπλό» η Καλαμάτα και «γλυκοκοιτάει» την κορυφή 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η ΠΑΕ Καλαμάτα πήρε μία νίκη χρυσάφι με 2-1 στην μάχη που δίνει για την άνοδο επί του Παναθηναϊκού Β’ με 1-2 φτιάνοντας τους 34 βαθμούς την Καλλιθέα στην δεύτερη θέση και πλησίασε Λεβαδειακό που έχει 39 στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Superleague 2

Σε έναν λασπωμένο και βαρύ αγωνιστικό χώρο στο Δημοτικό Γήπεδο Ασπροπύργου, η Καλαμάτα πήρε μία νίκη χρυσάφι με 2-1 στην μάχη που δίνει για την άνοδο επί του Παναθηναϊκού Β’.

Στο 23ο λεπτό ο Τσιριγώτης με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, παρά την απόκρουση του τερματοφύλακας της Καλαμάτας, δεν κατάφερε να αλλάξει την πορεία της μπάλας και αυτή κατάληξε στα δίχτυα σημειώνοντάς το 1-0.

Στο 37′, ο Γρίβας μετά από σέντρα βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού και ο Τουρκοχωρίδης τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Την ευθύνη της εκτέλεσης του πέναλτι ανέλαβε ο Ανδρέας Τάτος, ο οποίος έστειλε τον Χριστογεώργο στην άλλη γωνία και ισοφάρισε σε 1-1

Στο 40′ ο Θεοχάρης έκανε εντελώς λανθασμένη εκτίμηση της φάσης, επιχείρησε να γυρίσει την μπάλα προς την άμυνά του όμως ο Λουκίνας, παρενέβη και έκλεψε την μπάλα, προλαβαίνοντας να πλασάρει προ του Χριστογεώργου ολοκληρώνοντας την ανατροπή του σκορ από την «Μαύρη Θύελλα» μέσα σε μόλις τρία λεπτά, γράφοντας το τελικό 1-2