Επιστροφή στις νίκες για την Μπιλμπάο 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Μάθετε τα πάντα για την βετ 365

Παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της La Liga. Τρία σερί ματς δίχως νίκη έχει η Μπιλμπάο, μία νίκη και 5 ήττες σε 6 όμως αγωνιστικές η Αλαβές. Έξι παιχνίδια έχουν λήξει στο Under 2.5 στα 8 πιο πρόσφατα μεταξύ τους.

Μπιλμπάο : Το αήττητο της με ισοπαλία κατάφερε να επεκτείνει στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος η γηπεδούχος Αθλέτικ Μπιλμπάο. Τα «λιοντάρια» αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Μαγιόρκα, σε μία αναμέτρηση όπου και οι δύο ομάδες χρειάστηκαν 45′ λεπτά για να… «ζωντανέψουν», στο δεύτερο ημίχρονο αμφότερες δημιούργησαν φάσεις, πιο δραστήρια φάνηκε η γηπεδούχος η οποία στο 82′ έχασε και πέναλτι, αλλά οι φιλοξενούμενοι κόντεψαν να «κλέψουν» την νίκη στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Αντούριθ αστοχώντας σε πέναλτι δεν άλλαξε το αρχικό 0-0 και αμφότερες οι ομάδες αρκέστηκαν στον έναν βαθμό της ισοπαλίας. Με την ισοπαλία αυτή λοιπόν, η ομάδα από το Μπιλμπάο ναι μεν συνέχισε αήττητη στο μέχρι στιγμής πρωτάθλημα αλλά παράλληλα ανέβηκε μόλις στους οχτώ βαθμούς, ούσα πλέον 6η στην βαθμολογία.

Αλαβές: Στην πρώτη φετινή της ήττα υπέπεσε στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος η φιλοξενούμενη Αλαβές. Οι «μπαμπαθόρος» αντιμετώπισαν εντός έδρας την Σεβίλλη, σε μία αναμέτρηση όπου δεν ξεκίνησαν όπως θα ήθελαν, βρέθηκαν από νωρίς υπό την υπεροχή της φιλοξενούμενης ομάδας, δέχθηκαν αρκετή πίεση στην εστία τους και στο 37′ δέχθηκαν και το 1-0, το οποίο ούτε κατάφεραν να ισοφαρίσουν αλλά ούτε και να το αλλάξουν, με αποτέλεσμα να δεχθούν και την φετινή πρώτη ήττα τους. Μία ήττα η οποία μετά από μία νίκη και δύο ισοπαλίες, κράτησε την ομάδα από την Βιτώρια – Γκαστέιθ στους πέντε μόλις βαθμούς και την έθεσε στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Η Αλαβές πήρες αυτοπεποίθηση και με λιγότερο άγχος θα στοχεύσει σε ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα. Από την άλλη οι Βάσκοι οφείλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτέλεσμα και εντός έδρας είναι πάντα πιο αξιόπιστοι. 1Χ & Under 2.5 στο 1.90

Νόμιμες Στοιχηματικές με bet365 εγγραφης στον Άρχοντα (*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις)