Στη ρώσικη ρουλέτα γνώρισε την ήττα ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ μέσα στην Πάτρα

στις

Στη ρώσικη ρουλέτα γνώρισε την ήττα ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ μέσα στην Πάτρα 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Ήττα στο tie break για τον Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

Στην αρχή η πατρινή ομάδα δεν προσπάθησε και πολύ να μπει μπροστά στο σκορ αφού τα λάθη στην υποδοχή του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ ήταν καθοριστικά. Το δεύτερο ήταν πιο ανταγωνιστικό, οι λανθασμένες επιθέσεις όμως στα κρίσιμα σημεία της έδωσαν προβάδισμα δύο σετ.

Στη συνέχεια ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο τέταρτο αν και ο Ερυθρός Αστέρας προηγήθηκε με 14-7 καταφέραμε παίζοντας ψυχωμένα να γυρίσει το σετ ισοφαρίζοντας έτσι σε 2-2.

Έτσι φτάσαμε στη ρώσικη ρουλέτα όπου οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι προς το τέλος, διατηρώντας παράλληλα και το αήττητο τους.

Άλλος ένας αχαϊκός σύλλογος θα βρεθεί στο δρόμο του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ την ερχόμενη Κυριακή στις 18:00. Αυτή τη φορά θα είναι η νεοφώτιστη ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 που έχει απολογισμό μέχρι τώρα δύο νίκες και μία ήττα.

Τα σετ Διάρκεια Αποτέλεσμα

1 22′ 25-13

2 23′ 25-22

3 23′ 19-25

4 25′ 19-25

5 18′ 15-12

ΕΡΥΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Λεγάτου): Τσιόδουλου, Κόλλια Ελ., Κοντραφούρη, Γκοτζια Αν. ,Μποτσάκη (c), Ραζακλή, Στυλιανοπούλου (λ), Τσούση, Κασπίρη, Στούκη, Γκοτζιά Μ.(λ), Σπυροπουλου, Θεοδωροπουλου, Κολλια Δ.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης ): Μπεσή Εβελίνα, Χειλαδάκη Κέλλυ, Μπότη Καλλιρόη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Μπουζέα Ιωάννα, Μαθιουδάκη Νίκη, Λίκα Αγγελική (λ), Πανταζοπούλου Νάνσυ, Βαμβακούση Όλγα, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Μπότη Θεοδώρα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Βρυώνη Κατερίνα