Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου

στις

Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 17
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η ομάδα της Καλαμάτας αντιμετώπισε για δεύτερη φορά φέτος σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου και επικράτησε στο εθνικό στάδιο της Παραλίας με 3 – 1

Το σκορ άνοιξε σχετικά νωρίς για τη Μαύρη Θύελλα  με αυτογκόλ του Σκοπελίτη μετά από σέντρα του Μαβινγκά, ενω το 2-0 εγινε στο 20΄οταν ο Παυλίδης έβγαλε σέντρα από αριστερά και με πολύ άμορφη κεφαλία από τη μικρή περιοχή ο Μαρκόφσκι διπλασίασε τα τέρματα για την Καλαμάτα, ο Ολυμπιακός Βόλου κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 41΄ μετά από εντυπωσιακό σουτ από τη μεγάλη περιοχή να καταλήγει στο γάμα της εστίας του Καπούταγλη.

Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 18

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νίκος Αναστόπουλος πραγματοποίησε 10 αλλαγές παικτών χωρίς να χάνει το ρυθμό της η ομαδα, αντίθετα απέδειξε ότι διαθέτει αρκετά ποιοτικό πάγκο ανεβάζοντας την απόδοση της δημιουργώντας ευκαιρίες και πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ με τον Μοζέρ ύστερα από εξαιρετική πάσα του Ντα Σίλβα στο 62΄λεπτο.

Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 19

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Καπούταγλης, Μαβινγκά, Τσελεπίδης, Λουπάνο, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Σκεντεράι, Νάνι, Κόκκορης, Μαρκόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Tόμας, Μπούνας, Αναστασόπουλος, Λουκίνας, Ασαμόα, Ντα Σίλβα, Μπακαγιόκο, Τάτος, Μόζερ και Τσαγκαλίδης.

Ολυμπιακός Βόλου (Βαζάκας): Βούγιοβιτς, Φιλίποβιτς, Ντουάρτε, Να’ά, Κόλα, Κουντουριώτης, Μαρκοπουλιώτης, Σκοπελίτης, Σουλεϊμάν, Χάσεκ, Μπάτροβιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπακώστας, Βερνάρδος, Ασλανίδης, Ντιαμπί, και Χατζηπιρπιρίδης.

Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 20

Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 21 Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 22 Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 23 Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 24 Πιο έτοιμη ομάδα η Καλαμάτα 3 -1 τον Ολυμπιακό Βόλου 25