Ολυμπιακός Β’ – Καλαμάτα 0-2: Δύο στα δύο με εκτελεστή τον Πασά

στις

Ολυμπιακός Β' - Καλαμάτα 0-2: Δύο στα δύο με εκτελεστή τον Πασά 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Ο Ολυμπιακός Β’ γνώρισε την ήττα από την Καλαμάτα 2-0 στο προπονητικό κέντρο στον Ρέντη για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 2, χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε ο Γιάννης Πάσας. Σε αυτό το παιχνίδι το οποίο έγινε υπό το βλέμμα του Μίτσελ, αγωνίστηκαν για πρώτη φορά ο Ντορόν Λάιντνερ και ο Παϊτίμ Κασάμι.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και είχαν κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρουν. Αρχικά στο 20ο λεπτό ο Κωστή βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα προς την εστία, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καλογερόπουλος με κεφαλιά ανάγκασε τον Ταΐρη να απομακρύνει με κεφαλιά.

Η Καλαμάτα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 50ο λεπτό. Έπειτα από μια βαθιά μπαλιά στα καρέ του Νίκα, ο κίπερ των ερυθρολεύκων βγήκε γρήγορα αλλά η αντίδρασή του ήταν κακή. Η μπάλα στρώθηκε στον Πασά, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό. Ο Αρναρέλλης κόπηκε αντικανονικά μέσα στην περιοχή και ο Πασάς από τα 11 μέτρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ολυμπιακός Β’: Νίκας, Λάιντνερ (88′ Αποστολόπουλος), Κασάμι (62′ Σαπουντζής), Λιάτσος (77′ Συρμής), Καλογερόπουλος, Νταμπό, Νίκολιτς, Βοΐλης, Κωστή (88′ Ιμπαγάσα), Κινκουέ, Καρακούτης (62′ Μπα).

Καλαμάτα: Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά (70′ Ασίγκμπα), Λουπάνο, Παπατόλιος, Ματέους (57′ Καραγκούνης), Μπενίτεζ (57′ Αναστασόπουλος), Μπόρχες (80′ Αρναρέλλης), Βασιλόγιαννης (70′ Μπακαγιόκο), Ρόβας, Πασάς.