Connect with us

Αθλητικά

Νίκη τίτλου η Καλαμάτα 0-1 τον Διαγόρα στη Ρόδο

Ανέβηκε

στις

νίκη τίτλου η καλαμάτα 0-1 τον διαγόρα στη ρόδο 1
Κοινοποιησέ το

Νίκη απέναντι στην ομάδα του Διαγόρα στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου με σκορ 0-1 για την ομάδα της Καλαμάτας που ισοβαθμεί πλέον στην πρώτη θέση του Β΄ ομίλου με τον Λεβαδειακό.

Το γκολ που έμελλε να κρίνει τον νικητή και να χαρίσει στην ομάδα της Μεσσηνίας τους τρεις βαθμούς σημείωσε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γρίβας.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

3’: Ο Τσιαντούλας έκανε το γύρισμα, ο Σινγκ δεν πρόλαβε από κοντά να ανοίξει το σκορ για τον Διαγόρα

23’: Σουτ του Μπαστιάνου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Καλαμάτας

38’: Σουτ από τον Παπατόλιο, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπίντση

49’: Σουτ του Μπαστιάνου, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

55’: Κόρνερ του Ματέους, κεφαλιά του Αναστασόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ

65: Στην πρώτη καλή της ευκαιρία, η Καλαμάτα ανοίγει το σκορ… Ωραίο συρτό σουτ του Γρίβα, η μπάλα στα δίχτυα και 0-1 για τη «μαύρη θύελλα».

85’: Σουτ του Λουκίνα, άουτ

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Γιώργου, Ρουγκάλας, Τοπάλ, Μουμίν (50’ λ.τ. Μπούμπας), Λαμπίρης (87’ Μιράντα), Τσιαντούλας (75’ Μπλάνκο), Σίνγκ (75’ Παραστατίδης), Μπαστιάνος, Ζούνης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αριάν Μπέλα): Ταϊρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Μόζερ, Παπατόλιος (90’ Λουπάνο), Ματέους, Αναστασόπουλος (63’ Παυλίδης), Έμπερτ (90’ Σκεντεράι), Γρίβας (82’ Κόκκορης), Λουκίνας.

Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής

Β’ όμιλος

Σάββατο 12 Μαρτίου

Αστέρας Βλαχιώτη-Παναθηναϊκός Β’ 3-1

(41’ πεν. Σοκολόροβ, 63’ Μπούζας, 90? Σιντορένκο – 3’ Αλμπάνης)

Χανιά-ΑΕΚ Β’ 2-1
(80? Κολλάς, 90’+2? Τριανταφυλλάκος– 49? πεν. Γιούσης)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Ζάκυνθος-Κηφισιά 1-1
(38’ Τσιμέλι – 56’ Παπασάββας)

ΟΦ Ιεράπετρας-Επισκοπή 0-1

(73’ Σταθόπουλος)

Διαγόρας-Καλαμάτα 0-1
(66’ Γρίβας)

Εργοτέλης-Καραϊσκάκης Άρτας 0-0

Καλλιθέα-Ρόδος (17:00)

Αιγάλεω-Λεβαδειακός Αναβολή

Ρεπό: Ηρόδοτος

Η επόμενη (25η) αγωνιστική

Β’ όμιλος

Σάββατο 19 Μαρτίου (14:45)

Παναθηναϊκός Β’-Διαγόρας

ΑΕΚ Β’-Ζάκυνθος

Κυριακή 20 Μαρτίου (14:45)

Καραϊσκάκης Άρτας-Αστέρας Βλαχιώτη

Καλαμάτα-Χανιά

Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρας

Επισκοπή-Καλλιθέα

Ρόδος-Αιγάλεω

Λεβαδειακός-Ηρόδοτος

Ρεπό: Εργοτέλης

kafemauroeidiskafemauroeidiskafemauroeidis
Κοινοποιησέ το
Advertisement

Facebook

Πρόσφατα Άρθρα

ΔΗΜΟΦΙΛΗ