Καλαμάτα – Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα

στις

Καλαμάτα - Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα 9
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η Καλαμάτα πηρε το ντέρμπι κορυφής του Νότιου ομίλου της football league, με ένα γκολ του Μπουσπίμπα στο 24΄ ξεκαθαρίζοντας ποιος είναι το αφεντικό του ομίλου.

Καλαμάτα - Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα 10

Η ομάδα της Καλαμάτας μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πιέζοντας την αντίπαλη ομάδα από το πρώτο λεπτό και στην πρώτη κλασική ευκαιρία μετά από κάθετη πάσα του Παπατόλιου, ο Μπουσπίμπα στο 24΄με πλασέ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα με 1-0 για την Μαύρη Θυελλα, που φιγουράρει στην πρώτη θέση 5 βαθμούς από την Ρόδο.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Παυλίδης (53′ λ.τ Αναστασόπουλος), Παπατόλιος, Σουμπίνιο (58′ Νατσιόπουλος), Μαρκόφσκι, Μπουσμπίμπα (73′ λ.τ Γκαλίτσιος), Ηλιόπουλος (58′ Αλεξόπουλος).

Ρόδος (Βελιτζέλος): Πίτκας, Ρεβυθόπουλος (69′ λ.τ Νικολόπουλος), Πεχλιβανόπουλος, Καραγεώργης (59′ λ.τ Δελαπόρτας), Καψάλης, Μπαξεβάνος, Σουλάι (46′ Χύσι), Τσίπρας, Βουργουντζής (46′ Σέρεντιουκ), Μαρτσάκης (84′ Μακρής), Αρναρέλλης.

Δηλώσεις Αναστόπουλου μετά το παιχνίδι με τη Ρόδο

“Δεν ήταν νίκη τίτλου. Το αυτονόητο κάναμε. Κερδίσαμε μία ομάδα και το 1-0 είναι λίγο σκορ, βάση των ευκαιριών που είχαμε.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά γιατί εκτός από τους τρεις βαθμούς που ήταν το ζητούμενο συνδυάσαμε και θέαμα.

Το πρωτάθλημα έχει πέντε τελικούς ακόμη οπότε πρέπει να είμαστε σε επαγρύπνηση και πανέτοιμοι.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν η καλύτερή μας εμφάνιση καθώς είχαμε πολλές ευκαιρίες και πετύχαμε και το γκολ που μας έδωσε τη νίκη.

Ο κόσμος είναι η δύναμή μας και είναι κρίμα με αυτή την πανδημία να μην είναι δίπλα μας να το χαρεί. Στο τέλος θα τους δώσουμε χαρά”

Καλαμάτα - Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα 11

Καλαμάτα - Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα 12 Καλαμάτα - Ρόδος 1-0 με την υπογραφή Μπουσπίμπα 13