Καλαμάτα – Παναθηναϊκός Β: Βίντεο από την παρακάμερα

Ανέβηκε

στις

Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η ομάδα της Καλαμάτας δεν τα κατάφερε στον πρώτο της εντός έδρας αγώνα για τη Super League 2, με αντίπαλο τον Παναθηναϊκός Β, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Η Καλαμάτα στο πρώτο ημίχρονο δεν έβγαλε κάποια αντίδραση, προσπαθώντας μόνο με αντεπιθέσεις να αντιδράσει στο υπέροχο γκολ του του Αθανασακόπουλου από το 10ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 56’ έφερε το ματς στα ίσα με τον Λουκίνα, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα από τα 11 βήματα, προσπαθώντας στη συνέχεια για το νικητήριο γκολ, με αρκετές φάσεις μπροστά από την εστία του Ξενόπουλου, χωρίς αποτέλεσμα, κάτι που κατάφεραν οι πράσινοι στο 81’ με ωραίο πλασέ του Κούτσια.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά (44? λ.τ Μοζέρ), Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Παυλίδης, Ματέους, Τάτος, Κόκκορης, Νάνι, Λουκίνας.

Παναθηναϊκός Β (Βονόρτας): Ξενόπουλος, Βαγιαννίδης, Θεοχάρης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Σαρδέλης, Ρόμπι, Μαραθωνίτης, Μαρτίνης, Ηλιάδης.