στις

Ισόπαλη η Καλαμάτα με τον Παναθηναϊκό Β 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό σήμερα ανάμεσα στην Καλαμάτα και στον Παναθηναϊκό Β στο γήπεδο του Ασπροπύργου.

Οι Πράσινοι του Γιάννη Βονόρτα είχαν ένα καλό πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Καλαμάτα, και πέτυχαν το γκολ με τον Σερπέζη στο 16ο λεπτό, μετά από σέντρα του Σαρδέλη. Στο δεύτερο μέρος η Μαύρη Θυελλα ανέβασε την απόδοση της χάνοντας τεράστια ευκαιρία με τον Ασαμόα στο 50 λεπτό ύστερα από οργανωμένη επίθεση, στο 57 λεπτό πολύ καλή οργανωμένη επίθεση με σουτ του Μοζέρ μέσα από την περιοχή ελάχιστα άουτ από το δοκάρι, στο 58 λεπτό κι άλλη τεράστια ευκαιρία με φοβερό σουτ του Νάνι. έδιωξε εκπληκτικά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού,  στο τέλος έφτασε στην ισοφάριση με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών του ματς με τον Ασαμόα.

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Καπούταγλης (40′ Κουτς, 73′ Καραχάλιος), Μοζερ (70′ Σίντνεϊ Ματτέους), Λουπάνο (85′ Λουκίνας), Μπακαγιόκο, Τσαγκαλιδης (46′ Μαβινγκά), Αναστασόπουλος (46′ Ματτέους), Σκεντεράι, Τάτος (60′ Μπούνας), Νάνι (70′ Κόκκορης), Γουάλισον, Ασαμόα.