Ευκλής Καλαμάτας: Πρωταθλητής για 2η συνεχόμενη χρονιά ο Αριστόδημος Κεφάλας

στις

Ευκλής Καλαμάτας: Πρωταθλητής για 2η συνεχόμενη χρονιά ο Αριστόδημος Κεφάλας 3
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis
Ολοκληρώθηκε το προηγούμενο Σάββατο 12 Ιουνίου ο αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης στο Τοπικό πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας που διεξήχθη στη Μεγαλόπολη.
Το τμήμα αγωνιστικής ποδηλασίας του συλλόγου μας εκπροσωπήθηκε επάξια από δυο αθλητές του Ευκλή, τον Αριστόδημο Κεφάλα και τον Σταμάτη Παντελεήμων, πιο συγκεκριμένα:
__ Πρωταθλητής στην κατηγορία Μάστερ Α΄ αναδείχθηκε ο αθλητής του Ευκλή Κεφάλας Αριστόδημος, στην κατηγορία Μάστερ Α΄ με χρόνο 34:08:23.
Ευκλής Καλαμάτας: Πρωταθλητής για 2η συνεχόμενη χρονιά ο Αριστόδημος Κεφάλας 4
__ Εκτός από μία πρώτη θέση η ομάδα μας ευτύχησε να δει στο βάθρο και τον Σταμάτη Παντελεήμων ο οποίος τερμάτισε 3ος στην κατηγορία Μάστερ Β΄ με χρόνο 33:37:42.
Και για τους 2 αθλητές του Ευκλή οι επιδόσεις τους στο συγκεκριμένο αγώνισμα ήταν οι καλύτερες από κάθε άλλη χρονιά.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!
Ευχαριστούμε τους χορηγούς του τμήματος αγωνιστικής ποδλασίας του συλλόγου μας!