Εκτός έδρας νίκη για την Καλαμάτα 2-0 τον Ασπρόπυργο

στις

Εκτός έδρας νίκη για την Καλαμάτα 2-0 τον Ασπρόπυργο 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Τέλος στην αρνητική παράδοση που είχε στην έδρα του Ασπρόπυργου έβαλε η ΠΑΕ Καλαμάτα, η οποία έφυγε από αυτή φέτος  με το τρίποντο. Το πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα κύλησε χωρίς την μεγάλη φάση στο ματς.

Όλα αυτά μέχρι το 29΄, όταν έπειτα από σέντρα του Μπουσμπίμπα ο Αλεξόπουλος ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκέκα, για να κάνει με τον τρόπο αυτό το 0-1. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή η «Μαύρη Θύελλα» κυριάρχησε στο  ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια να έχει δύο καλές φάσεις με τον Μπουσμπίμπα για να κάνει το 0-2… Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά το σκορ.

Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα του Κριστόφ Βαζέχα πίεσε για να φτάσει στην ισοπαλία. Από την πλευρά της, η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και στο 85΄ ο Μπακαγιόκο με κεφαλιά έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς.