Σάββατο , Δεκέμβριος 15 2018
Home / Αθλητικά / Έκανε το 10/10 η Καλαμάτα με μηδέν παθητικό
Κέντρο Ποδολογίας Καλαμάτας

Έκανε το 10/10 η Καλαμάτα με μηδέν παθητικό

Μόνο με νίκες συνεχίζει η Καλαμάτα, που οδηγεί την κούρσα στον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, αφού πέρασε με 1-0 από την έδρα του ΑΟ Υπάτου κα έφτασε τους 30 βαθμούς, στο +7 από την Ένωση Ασπροπύργου που ακολουθεί.

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 3-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Ασπίς Ξάνθης 0-0
Πανσερραϊκός-ΠΑΟ Κοσμίου 3-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Καβάλα 0-2
Άρης Αβάτου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
Αετός Ορφανού-Κεραυνός Πέρνης 3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Νέστος Χρυσούπολης 24
Καβάλα 23
Αετός Ορφανού 20
Άρης Αβάτου 17
Ορφέας Ξάνθης 17
Αλέξανδρος Κιλκίς 16
Κεραυνός Πέρνης 15
Πανσερραϊκός 15
Απόλλων Παραλιμνίου 11
Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9
Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
ΠΑΟ Κοσμίου 7
ΑΕ Καλαμπακίου 7
Ασπίς Ξάνθης 7

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΑΣ Γιαννιτσά-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0
Εδεσσαϊκός-Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 0-1
Μελιτεύς Μελίτης-Ερμής Αμυνταίου 1-2
Ολυμπιακός Κυμίνων-ΠΟ Τρίγλιας 0-1
Βέροια-Λαγκαδάς 2-1
Άρης Παλαιοχωρίου-Αλμωπός Αριδαίας 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου 24
Νίκη Αγκαθιάς 18
Βέροια 18
ΠΟ Τρίγλιας 18
Αγροτικός Αστέρας 17
ΑΣ Γιαννιτσά 16
Αλμωπός Αριδαίας 14
Μακεδονικός 14
Εδεσσαϊκός 11
Ολυμπιακός Κυμίνων 10
Λαγκαδάς 9
ΠΑΟ Κουφαλίων 6
Ερμής Αμυνταίου 6
Μελιτεύς Μελίτης 5 -9αγ.

3ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Θρίαμβος Σερβιανών-Μακεδονικός Φούφα 2-1
Σούλι Παραμυθίας-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Κρόνος Αργυράδων 2-2
Γρεβενά Αεράτα-Τηλυκράτης 2-2
Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Λευκίμμης 2-0
ΑΟ Φλωριάδας-Θεσπρωτός 0-3 (α.α., έλλειψη γιατρού)
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφα 21 -10αγ.
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 16
Ναυπακτιακός Αστέρας 16
ΑΕ Λευκίμμης 15 -8αγ.
Τηλυκράτης 15 -8αγ.
Θεσπρωτός 15
Κρόνος Αργυράδων 14
Σούλι Παραμυθίας 13
Αχέρων Καναλακίου 11 -8αγ.
Θρίαμβος Σερβιανών 10 -8αγ.
Μακεδονικός Σιάτιστας 2 -8αγ.
Γρεβενά Αεράτα 2 -8αγ.
ΑΟ Φλωριάδας -1

* Από τον ΑΟ Φλωριάδας έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

4ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1
Μετέωρα-Θησέας Αγριάς 3-1
Αστέρας Ιτέας-Φωκικός 4-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Στυλίς 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0
Αλμυρός-Νίκη Βόλου 1-2
Πιερικός-ΑΟ Σελλάνων 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου 28
Νίκη Βόλου 26
Μετέωρα 21
Αλμυρός 19
Απόλλων Μακρυχωρίου 14
Αστέρας Ιτέας 13
ΑΟ Σελλάνων 12
Θησέας Αγριάς 11
ΑΟ Στυλίς 11
Πιερικός 10
Οικονόμος Τσαριτσάνης 10
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 9
Φωκικός 8
Αναγέννηση Καρδίτσας 0

5ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΑΕΕΚ-Ατρόμητος Πειραιά 1-1
Ιεράπετρα-Προοδευτική 2-0
Ατσαλένιος-Γιούχτας 0-0
ΑΟ Επισκοπής-Κερατσίνι 3-1
Ιωνικός-Αμπελακιακός 0-0
Εθνικός Πειραιά-ΑΕ Νεάπολης 3-1
Ρεπό: ΑΟ Παλαιοχώρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Ιεράπετρα 24 -10αγ.
Εθνικός Πειραιά 22
Γιούχτας 15
ΑΟ Επισκοπής 15
Κερατσίνι 14
Ιωνικός 12
Ατσαλένιος 12
ΑΕΕΚ 11
Αμπελακιακός 11
ΑΟ Παλαιοχώρας 10 -8αγ.
Προοδευτική 7
Ατρόμητος Πειραιά 6
ΑΕ Νεάπολης 4

6ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Αστέρας Αμαλιάδας-Διαγόρας Ρόδου 0-2
Διαγόρας Βραχνέικων-Ιάλυσος 0-0
Πανηλειακός-Παλληνιακός 2-0
Πανμοβριακός-Παναιγιάλειος 1-1
Νίκη Τραγάνου-Αχαρναϊκός 1-0
Φοίβος Κρεμαστής-Παμβουπρασιακός 5/12
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Ιάλυσος 22
Διαγόρας Ρόδου 22 -11αγ.
Παλληνιακός 17
Παμβουπρασιακός 15
Πανηλειακός 14
Διαγόρας Βραχνέικων 13
Θύελλα Ραφήνας 11
Νίκη Τραγάνου 11
Αχαρναϊκός 10
Παναιγιάλειος 10
Πανμοβριακός 10
Φοίβος Κρεμαστής 6
Αστέρας Αμαλιάδας 2 -11αγ.

7ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου-Κόρινθος 0-1
Καλλιθέα-Απόλλων Ερέτριας 4-0
Χαραυγιακός-Ηλυσιακός 0-0
Χαλκίδα-Πανθηραϊκός 1-1
Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος 3-2
Αιολικός-ΑΟ Αγ. Αναργύρων 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Αιγάλεω 25
Ηλυσιακός 18
ΑΟ Αγ. Αναργύρων 16
Αιολικός 14
Πανθηραϊκός 13
Χαλκίδα 12
Άγιος Ιερόθεος 11
Θύελλα Καμαρίου 11
Κόρινθος 8
Καλλιθέα 8
Χαραυγιακός 6
Απόλλων Ερέτριας 4

8ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΟ Κατασταρίου 0-1
Αμβρυσσέας-Παναρκαδικός 2-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Μανδραϊκός 2-4
Πάμισσος Μεσσήνης-Λέρνα 0-2
Ένωση Ασπροπύργου-Ερμιονίδα 0-0
Παναργειακός-Πέλλανας Καστορείου 0-0
ΑΟ Ύπατου-Καλαμάτα 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Καλαμάτα 30
Ένωση Ασπροπύργου 23
Παναργειακός 22 -9αγ.
Ερμιονίδα 16
Πέλλανας Καστορείου 14
ΑΟ Κατασταρίου 14 -9αγ.
Μανδραϊκός 14
Αμβρυσσέας 13
ΑΟ Ύπατου 12
Παναρκαδικός 12
Αστέρας Βλαχιώτη 8
Λέρνα 6 -9αγ.
ΑΟ Εικοσιμίας 1 -9αγ.
Πάμισσος Μεσσήνης 1

Δες και αυτό

Στη ρώσικη ρουλέτα γνώρισε την ήττα ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ μέσα στην Πάτρα

Ήττα στο tie break για τον Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ερυθρό …

Η συγγνώμη του Γιάννη Αντετοκούνμπο μετά τη χυδαία έκφραση

Το… step over του Μάριο Χεζόνια στον Γιάννη Αντετοκούνμπο εκνεύρισε τον Greek Freak, o oποίος αμέσως μετά …