Αθλητικά

Άνετη νίκη της ΑΕΚ Καλαμάτας 3-0 τον Νέο Αρι, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Ανέβηκε

στις

Άνετη νίκη της ΑΕΚ Καλαμάτας 3-0 τον Νέο Αρι, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 11
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η ομάδα της ΑΕΚ Καλαμάτας επικράτησε άνετα με 3-0 του Νέου Άρι στην πρεμιέρα της Α1 Μεσσηνίας, στέλνοντας ξεκάθαρο μήνυμα για τους στόχους της τη φετινή σεζόν, που δεν είναι άλλος από την άνοδο στην Α τοπική Μεσσηνίας.

Η ΑΕΚ Καλαμάτας από την αρχή του παιχνιδιού είχε την απόλυτη υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο με το γκολ του Βέλμαχου στο 17’ να τη βάζει μπροστά στο σκορ και τη χρυσή αλλαγή του προπονητή της κιτρινόμαυρης ομάδας, του Γιαννη Κατσαρου, όπου με δυο προσωπικά γκολ, με σουτ και τα δυο έξω από την περιοχή στο 70ο και 80ο λεπτό, να καθαρίζει το ματς, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ΑΕΚ Καλαμάτας.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της ΑΕΚ Καλαμάτας Παντελής Μάλαμας, μας δήλωσε φανερά ικανοποιημένος από την αγωνιστική πειθαρχία της ομάδας σε όλη τη διάρκεια του 90λεπτου, πως κοιτάζουν το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και προσπαθούν να βελτιώνονται συνέχεια από παιχνίδι σε παιχνίδι, ο δρόμος του πρωταθλήματος είναι μεγάλος και χρειάζεται όρεξη, σεβασμός στον αντίπαλο και υπομονή.

ΑΕΚ Καλαμάτας: (Παντελής Μαλαμας) Γκιώνης, Βέλμαχος, Μαυροειδάκος, Γερμάνης, Μπαστακός, Μπέκος, Τσέρτος (79′ Μάλαμας), Φλέσσας (56′ Σταθόπουλος), Ομέρι (63′ Τζώλος), Μαραβέλας, Νικολάε (56′ Κατσαρός)

Νέος Άρις: (Πέτρος Χιώτης) Βασιλόπουλος, Κουδέρης (63′ Βουρλάκος), Κυριακούλης, Λαγωνικάκος, Σαρρής (76′ Σκουράκης), Κουλουμπός (63′ Πατσιώτης), Σκαλιώτης, Κωνσταντόπουλος, Κυριόπουλος, Μπούνας (46΄Λάσκαρης), Μωράκης

Άνετη νίκη της ΑΕΚ Καλαμάτας 3-0 τον Νέο Αρι, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 15 Άνετη νίκη της ΑΕΚ Καλαμάτας 3-0 τον Νέο Αρι, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 16