ΑΕΚ Β’ – Καλαμάτα 1-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

στις

ΑΕΚ Β' - Καλαμάτα 1-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 3
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Η ομάδα της Καλαμάτας πατούσε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, Δημοτικό Στάδιο Σπάτων, με αντίπαλο την ΑΕΚ Β’ την χάνοντας κλασικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Μπακαγιόκο, μετά από φάουλ του Τάτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ Β’ ισορρόπησε το παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες χωρίς γκολ, κάτι που κατάφεραν οι «κιτρινόμαυροι» με τον Χριστόπουλο, προς το τέλος του παιχνιδιού, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι γράφοντας το 1-0, αφού πρόλαβε τους Παπατόλιο και Ταΐρη και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Καλαμάτας.