4X4 η Καλαμάτα πέρασε και από τα Χανιά με πρωταγωνιστή τον Λουκίνα

στις

4X4 η Καλαμάτα πέρασε και από τα Χανιά με πρωταγωνιστή τον Λουκίνα 1
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Με φόρα η Καλαμάτα πέρασε νικηφόρα και από τα Χανιά, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 2-1 χάρις σε δυο γκολ του Γιάννη Λουκίνα, για την 8η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Betsson Super League.

Στο 34΄ με εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό σουτ του Λουκίνα η Καλαμάτα προηγήθηκε με 0-1 σκορ που κράτησε για το 1ο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Κρητικοί αύξησαν την πίεση και κατάφεραν να φτιάσουν στην ισοφάριση με τον Βασιλόγιαννη, με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ταϊρη, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Στο 84΄ ο πρώην παίκτης των Χανίων ο Γιάννης Λουκίνα, με καρφωτή κεφαλιά…. διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σε 1-2 και την Καλαμάτα με τεράστια ψυχολογία στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με τη ουραγό της βαθμολογίας Ζάκυνθο για την 5 σερί νίκη που θα την φέρει στις πρώτες θέσεις με αγώνα λιγότερο.

Η ΠΑΕ Καλαμάτα συγχαίρει τους διαιτητές του αγώνα

Η ΠΑΕ Καλαμάτα συγχαίρει τους διαιτητές του αγώνα Κωνσταντίνο Κατοίκο (Αθηνών) και τους βοηθούς Ισσα (Αθηνών), Δημόπουλο Μ. (Δυτ. Αττικής) και Στάμο (Ηλείας) και τους εύχεται να έχουν πάντα τέτοιες διαιτησίες και καλή συνέχεια στην καριέρα τους. Τέτοιες διαιτησίες προάγουν το πρωτάθλημα της Super League 2.

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Καμαρά (69′ Κόλα), Ζιούλης, Πατάπης (55′ Κολλάς), Παντεκίδης, Κάρλος (69′ Μασούρας), Παναγιωτούδης (90′ Βασιλακάκης), Τριανταφυλλάκος (55′ Κογιέτε), Μπαΐροβιτς, Βάρκας, Βασιλόγιαννης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Μοζέρ (70′ Μαβινγκά), Τσαγκαλίδης (70′ Σκεντεράι), Ματέους (85′ Τσελεπίδης), Τάτος, Φελίπε (58′ Παυλίδης), Λουκίνας (85′ Μαρκόφσκι).