Κυριακή , Νοέμβριος 17 2019
Με κάθε επισημότητα και με την παρουσία Βασιλακόπουλου οι βραβεύσεις των κορυφαίων και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Με κάθε επισημότητα και με την παρουσία Βασιλακόπουλου οι βραβεύσεις των κορυφαίων και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Με κάθε επισημότητα και με την παρουσία Βασιλακόπουλου οι βραβεύσεις των κορυφαίων και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Sharing is caring!

Με κάθε επισημότητα και παρουσία του προέδρου της Ε.Ο.Κ. και επίτιμου προέδρου της FIBA Europe Γιώργου Βασιλακόπουλου αλλά και πλήθους έγιναν το περασμένο Σάββατο στο δημαρχείο της Μεσσήνης οι βραβεύσεις των κορυφαίων και των πρωταθλητριών ομάδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου καθώς και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων.

ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Οι πρωταθλήτριες ομάδες που βραβεύτηκαν: Α1 ΑΝΔΡΩΝ: Δρομείς Τρίπολης , Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΑΣ Πάνας Κανδήλας, Β’ ΑΝΔΡΩΝ: ΑΟ Μεσσήνης 2017, ΠΑΙΔΩΝ: Δρομείς Τρίπολης, ΕΦΗΒΩΝ: Πελασγός, ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΠΣ Άρις, ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Πελασγός, ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καλαμάτα ’80, ΜΙΝΙ: Πελασγός, ΠΡΟΜΙΝΙ: Καλαμάτα ’80.

Ακολούθησαν οι βραβεύσεις αθλητικών και προπονητών:

Α1 ΑΝΔΡΩΝ: 1ος σκόρερ: Σωτήρης Παπαδάκος (ΑΟ Κάστρο Μονεμβασιάς) Πολυτιμότερος παίκτης : Σωτήρης Παπαδάκος (ΑΟ Κάστρο Μονεμβασιάς) Καλύτερος προπονητής : Ηλίας Μπαλής (ΣΔΥ Τρίπολης) Καλύτερη 5αδα: Σωτήρης Παπαδάκος (ΑΟ Κάστρο Μονεμβασιάς), Ιωάννης Σταθάκος (ΑΟ Κάστρο Μονεμβασιάς), Νεκτάριος Καραγγελής (Ακάδημος), Άγγελος Σπανάκος (Σπαρτιατικός), Διαμαντής Μπουρής (ΣΔΥ Τρίπολης).

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: 1ος σκόρερ α’ ομίλου : Σπύρος-Πέτερ Πετριμέας (Πήγασος) Πολυτιμότερος παίκτης α’ ομίλου : Σπύρος-Πέτερ Πετριμέας (Πήγασος) 1ος σκόρερ β’ ομίλου: Αριστείδης-Μάριος Κατσίφης (ΑΕ Σπάρτης) Πολυτιμότερος παίκτης β’ ομίλου: Ιωάννης Μαχαίρας (Αστέρας Βλαχιώτη)

Β’ ΑΝΔΡΩΝ: 1ος σκόρερ β’ ανδρών α’ ομίλου: Ηλίας Ηλιόπουλος (Πάμισος) Πολυτιμότερος παίκτης β’ ανδρών α’ ομίλου: Δημήτρης Χαραλαμόπουλος (ΑΟ Μεσσήνης 2017) 1ος σκόρερ β’ ανδρών β’ ομίλου: Γιώργος Κατσιαρίμπας (Πρωτέας) Πολυτιμότερος παίκτης β’ ανδρών β’ ομίλου: Γιώργος Κατσιαρίμπας (Πρωτέας) Πρωτάθλημα γυναικών 1η σκόρερ : Μαρία-Σοφία Ευτυχιάκου (Καλαμάτα ‘80) Πολυτιμότερη παίκτρια: Μαρία-Σοφία Ευτυχιάκου (Καλαμάτα ‘80).

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ΑΝΔΡΩΝ1η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Σπαρτιατικός

Καλαμάτα B.C. – Καλαμάτα ‘80

Πρωτέας – ΓΣ Μεσσήνης

Κάστρο Μονεμβασιάς – Πελασγός

ΓΣ Γαργαλιάνων – Πολύβιος

Δίων Κυπαρισσίας – Πάνας Κανδήλας

2η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80 – Λακωνικός Κρόνος

ΓΣ Μεσσήνης – Καλαμάτα B.C.

Πελασγός – Πρωτέας

Πολύβιος – Κάστρο Μονεμβασιάς

Πάνας Κανδήλας – ΓΣ Γαργαλιάνων

Σπαρτιατικός – Δίων Κυπαρισσίας

3η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – ΓΣ Μεσσήνης

Καλαμάτα B.C. – Πελασγός

Πρωτέας – Πολύβιος

Κάστρο Μονεμβασιάς – Πάνας Κανδήλας

ΓΣ Γαργαλιάνων – Δίων Κυπαρισσίας

Σπαρτιατικός – Καλαμάτα ‘80

4η αγωνιστική

Πελασγός – Λακωνικός Κρόνος

Πολύβιος – Καλαμάτα B.C.

Πάνας Κανδήλας – Πρωτέας

Δίων Κυπαρισσίας – Κάστρο Μονεμβασιάς

ΓΣ Γαργαλιάνων – Σπαρτιατικός

ΓΣ Μεσσήνης – Καλαμάτα ‘80

5η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Πολύβιος

Καλαμάτα B.C. – Πάνας Κανδήλας

Πρωτέας – Δίων Κυπαρισσίας

Κάστρο Μονεμβασιάς – ΓΣ Γαργαλιάνων

Σπαρτιατικός – ΓΣ Μεσσήνης

Καλαμάτα ‘80 – Πελασγός

6η αγωνιστική

Πάνας Κανδήλας – Λακωνικός Κρόνος

Δίων Κυπαρισσίας – Καλαμάτα B.C.

ΓΣ Γαργαλιάνων – Πρωτέας

Κάστρο Μονεμβασιάς – Σπαρτιατικός

Πολύβιος – Καλαμάτα ‘80

Πελασγός – ΓΣ Μεσσήνης

7η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Δίων Κυπαρισσίας

Καλαμάτα B.C. – ΓΣ Γαργαλιάνων

Πρωτέας – Κάστρο Μονεμβασιάς

Σπαρτιατικός – Πελασγός

Καλαμάτα ‘80 – Πάνας Κανδήλας

ΓΣ Μεσσήνης – Πολύβιος

8η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων – Λακωνικός Κρόνος

Κάστρο Μονεμβασιάς – Καλαμάτα B.C.

Πρωτέας – Σπαρτιατικός

Δίων Κυπαρισσίας – Καλαμάτα ‘80

Πάνας Κανδήλας – ΓΣ Μεσσήνης

Πολύβιος – Πελασγός

9η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Κάστρο Μονεμβασιάς

Καλαμάτα B.C. – Πρωτέας

Σπαρτιατικός – Πολύβιος

Καλαμάτα ‘80 – ΓΣ Γαργαλιάνων

ΓΣ Μεσσήνης – Δίων Κυπαρισσίας

Πελασγός – Πάνας Κανδήλας

10η αγωνιστική

Πρωτέας – Λακωνικός Κρόνος

Καλαμάτα B.C. – Σπαρτιατικός

Κάστρο Μονεμβασιάς – Καλαμάτα ‘80

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΓΣ Μεσσήνης

Δίων Κυπαρισσίας – Πελασγός

Πάνας Κανδήλας – Πολύβιος

11η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Καλαμάτα B.C.

Σπαρτιατικός – Πάνας Κανδήλας

Καλαμάτα ‘80 – Πρωτέας

ΓΣ Μεσσήνης – Κάστρο Μονεμβασιάς

Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων

Πολύβιος – Δίων Κυπαρισσίας

Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – ΑΟ Θουρίας

Ευκλής – Πήγασος

Άτλας – Εράνη Φιλιατρών

Πάμισος Μεσσήνης – ΝΟ Πύλου

2η αγωνιστική

Πήγασος – Αναγέννηση Παραλίας

Εράνη Φιλιατρών – Ευκλής

ΝΟ Πύλου – Άτλας

Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Θουρίας

3η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – Εράνη Φιλιατρών

Ευκλής – ΝΟ Πύλου

Άτλας – Πάμισος Μεσσήνης

ΑΟ Θουρίας – Πήγασος

4η αγωνιστική

ΝΟ Πύλου – Αναγέννηση Παραλίας

Πάμισος Μεσσήνης – Ευκλής

Άτλας – ΑΟ Θουρίας

Εράνη Φιλιατρών – Πήγασος

5η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – Πάμισος Μεσσήνης

Ευκλής – Άτλας

ΑΟ Θουρίας – Εράνη Φιλιατρών

Πήγασος – ΝΟ Πύλου

6η αγωνιστική

Άτλας – Αναγέννηση Παραλίας

Ευκλής – ΑΟ Θουρίας

Πάμισος Μεσσήνης – Πήγασος

ΝΟ Πύλου – Εράνη Φιλιατρών

7η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – Ευκλής

ΑΟ Θουρίας – ΝΟ Πύλου

Πήγασος – Άτλας

Εράνη Φιλιατρών – Πάμισος Μεσσήνης

8η αγωνιστική

ΑΟ Θουρίας – Αναγέννηση Παραλίας

Πήγασος – Ευκλής

Εράνη Φιλιατρών – Άτλας

ΝΟ Πύλου – Πάμισος Μεσσήνης

9η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – Πήγασος

Ευκλής – Εράνη Φιλιατρών

Άτλας – ΝΟ Πύλου

ΑΟ Θουρίας – Πάμισος Μεσσήνης

10η αγωνιστική

Εράνη Φιλιατρών – Αναγέννηση Παραλίας

ΝΟ Πύλου – Ευκλής

Πάμισος Μεσσήνης – Άτλας

Πήγασος – ΑΟ Θουρίας

11η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – ΝΟ Πύλου

Ευκλής – Πάμισος Μεσσήνης

ΑΟ Θουρίας – Άτλας

Πήγασος – Εράνη Φιλιατρών

12η αγωνιστική

Πάμισος Μεσσήνης – Αναγέννηση Παραλίας

Άτλας – Ευκλής

Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Θουρίας

ΝΟ Πύλου – Πήγασος

13η αγωνιστική

Αναγέννηση Παραλίας – Άτλας

ΑΟ Θουρίας – Ευκλής

Πήγασος – Πάμισος Μεσσήνης

Εράνη Φιλιατρών – ΝΟ Πύλου

14η αγωνιστική

Ευκλής – Αναγέννηση Παραλίας

ΝΟ Πύλου – ΑΟ Θουρίας

Άτλας – Πήγασος

Πάμισος Μεσσήνης – Εράνη Φιλιατρών

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

BC Σπάρτη – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

ΑΠΟΕΛ Μολάων – ΑΟ Μεσσήνης 2017

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – Αστέρας Βλαχιώτη

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Άρης Σκάλας

2η αγωνιστική

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – BC Σπάρτη

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Άρης Σκάλας – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

3η αγωνιστική

BC Σπάρτη – Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Άρης Σκάλας

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – ΑΟ Μεσσήνης 2017

4η αγωνιστική

Άρης Σκάλας – BC Σπάρτη

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Μεσσήνης 2017

5η αγωνιστική

BC Σπάρτη – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – Άρης Σκάλας

6η αγωνιστική

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – BC Σπάρτη

ΑΠΟΕΛ Μολάων – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΟ Μεσσήνης 2017

Άρης Σκάλας – Αστέρας Βλαχιώτη

7η αγωνιστική

BC Σπάρτη – ΑΠΟΕΛ Μολάων

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – Άρης Σκάλας

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

Αστέρας Βλαχιώτη – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

8η αγωνιστική

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – BC Σπάρτη

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Αστέρας Βλαχιώτη – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

Άρης Σκάλας – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

9η αγωνιστική

BC Σπάρτη – ΑΟ Μεσσήνης 2017

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Αστέρας Βλαχιώτη

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – Άρης Σκάλας

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

10η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη – BC Σπάρτη

Άρης Σκάλας – ΑΠΟΕΛ Μολάων

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

11η αγωνιστική

BC Σπάρτη – Άρης Σκάλας

ΑΠΟΕΛ Μολάων – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – Αστέρας Βλαχιώτη

12η αγωνιστική

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – BC Σπάρτη

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

Άρης Σκάλας – ΑΟ Μεσσήνης 2017

13η αγωνιστική

BC Σπάρτη – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα – ΑΠΟΕΛ Μολάων

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

Αστέρας Βλαχιώτη – Άρης Σκάλας

14η αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ Μολάων – BC Σπάρτη

Άρης Σκάλας – ΑΣ Αγίου Ιωάννη Άμιλλα

Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΟ Μεσσήνης 2017

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Αστέρας Βλαχιώτη

Με κάθε επισημότητα και με την παρουσία Βασιλακόπουλου οι βραβεύσεις των κορυφαίων και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Δες και αυτό

Με κάθε επισημότητα και με την παρουσία Βασιλακόπουλου οι βραβεύσεις των κορυφαίων και οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Ο Αθανασόπουλος στον Αντιπεριφερειάρχη για θέματα του Δήμου Μεσσήνης

Sharing is caring!Κοινοποίησέ το0Tweet0sharesΟ Αθανασόπουλος στον Αντιπεριφερειάρχη για θέματα του Δήμου Μεσσήνης Την ευκαιρία να …

shares