Το kalamatatimes.gr χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. 
Με τη χρήση αυτού του ιστοτόπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2018 11:25

Ξεκινά το 4ο Διεθνές Φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Πελοποννήσου - Δείτε το πρόγραμμα των προβολών

Στις 27 Ιανουαρίου 2018 ξεκινάνε οι προβολές στο Διεθνές Φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Πελοποννήσου τέταρτη χρονιά...


Δύο μεγάλα αφιερώματα, στην Υγεία και την Τέχνη, περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Διεθνούς Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Πελοποννήσου που θα διεξαχθεί στην Καλαμάτα και σε άλλες πόλεις της Περιφέρειας, μέσα στον Φεβρουάριο του 2018

Κατά τη διάρκειά του θα προβληθούν πάνω από 60 ταινίες, παραγωγές της τελευταίας διετίας, θα γίνουν σεμινάρια, παράλληλες εκδηλώσεις και ημερίδες με αξιόλογους προσκεκλημένους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα προβολών του Διημέρου 

 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟ

11.00 π.μ. The children of the noon / Τα παιδιά του φεγγαριού  Diego Fiori & Olga Pohankova 80'

1 μ.μ. Two Words / Δύο κόσμοι | Maciej Adamek (52’)

2 μ.μ. The Faces of Lafora / Τα πρόσωπα της Lafora | Denis Bojic (87’) • παρουσία του σκηνοθέτη. Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

4 μ.μ.  Little Stars: Accomplishing the extraordinary

in the face of serious illness | Mike Hill (55’). Εισήγηση από τον Ιατρικό σύλλογο Μεσσηνίας

5 μ.μ. A certain kind of light | Brandon Vedder (37’)

5.45 μ.μ. Συζήτηση με την Carla Glober  διευθύντρια του Κέντρου Πνευματικής Ζωής και Ολότητας στο Πανεπιστήμιο Loma Linda Health Η.Π.Α με θέμα την παρηγορητική φροντίδα. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

6.30 μ.μ. Coexistence / Συνύπαρξη | Juan Carlos Guerra (40’) • παρουσία του σκηνοθέτη

7:30 μ.μ. Bucephále / Βουκεφάλας | Chloé Seyssel & Damien Marti (35’) • παρουσία του σκηνοθέτη Damien Marti . Συζήτηση με την Αλεξάνδρα Καραβασίλη , επιστημονική διευθύντρια, ειδικός Ιατρός Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης /Κέντρο Αποκατάστασης «Διάπλαση»

8.30 μ.μ. Βυζιά / Boobs | Ανιές Σκλάβου και Στέλιος Τατάκης (55’) • παρουσία των σκηνοθετών

Θα ακολουθήσει συζήτηση με την  Χαρά Γεωργαντά, Παθολόγο -Ογκολόγο Διευθύντρια ΕΣΥ, Α΄ Παθολογική Ογκολογική Κλινική, Αγ. Σάββας

10 μ.μ. Με ανοιχτά φτερά | Βίβιαν Παπαγεωργίου (22') • παρουσία του σκηνοθέτη

 10:30 μ.μ. Παράσταση σύγχρονου χορού από την ομάδα Δαγίπολις (χορευτές με κινητικά προβλήματα)

28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

11 π.μ. That Sugar Film | Damon Gameau (90’)

12.30 μ.μ. Journey to a miracle – Freedom from Insulin . Εισήγηση από τον Οδοντιατρικό σύλλογο Μεσσηνίας

Ταξίδι στο θαύμα - Απελευθέρωση από την Ινσουλίνη | Ted Kay (57’)

Εισήγηση από τον επίκουρο καθηγητή Παθολογίας του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) Παναγιώτη Χαλβατσιώτη

2.15 μ.μ. House Call – VIKA / Βοήθεια στο σπίτι – Vika

David Ofek & Neta Shoshani (61’)

Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

3.30 μ.μ. Grey Matter / Φαιά Ουσία | Rob Maas (83’) Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

5.30 μ.μ. Amygdala / Αμυγδαλή | Jeannette Louie (10’)

5.40 μ.μ. I am borderline | Είμαι οριακός  Betsy Usher  (4.36’)

Συζήτηση με τον Φώτη Καγγελάρη, διδάκτωρ ψυχοπαθολογίας, συγγραφέα.

6:30 μ.μ. Manic/ Μανία  | Kalina Bertin (85’)  • παρουσία του σκηνοθέτη

Συζήτηση με την Τέση Λαζαράτου, ψυχοθεραπεύτρια 

8:30 μ.μ. Cause of death Unknown / Αιτία θανάτου: Αγνωστη | Anniken Hoel (90') • παρουσία του σκηνοθέτη

faces of Lafora

 

Η ενότητα αυτή υλοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος "Μεταρρύθμισης Δημοσίου Τομέα" και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο και από εθνικούς πόρους.

Αναλυτικά το Πρόγραμμα προβολών και παράλληλων εκδηλώσεων

4o Διεθνές Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Πελοποννήσου

24 Ιανουαρίου - 7 Φεβρουαρίου 2018

Αμφιθέατρο Θ. Αγγελόπουλος

Εργατικό Κέντρο Καλαμάτας

 

Σημείωση: Οι προβολές με * γίνονται παρουσία των σκηνοθετών

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

6 μ.μ. In Exile: a Family Film / Στην Εξορία: Μια Οικογενειακή Ταινία

Juan Francisco Urrusti Alonso (120’)

 

8 μ.μ. ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

8:45 μ.μ.   Kuzola, Songs of the Roots / Kuzola, Τραγούδια των Ριζών

Hugo Bachelet  (72’)

 

10.00 μ.μ. Συναυλία Lúcia de Carvalho – Αντώνης Κουφουδάκης (κιθάρα) - Γιώργος Κλάδης (κρουστά)

 

ΠΕΜΠΤΗ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

5 μ.μ. VERGOT | Cecilia Bozza Wolf (60’)

 

6 μ.μ. Truth Detectives / Αναζητητές της αλήθειας | Anja Reiss (86’)

 *Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

7:30 μ.μ. In Thunder and in lightening/ Σε Βροντές Αστραπές και Βροχή | Rajesh James (40’)

 

Αμφιθέατρο «Αλέξανδρος Κουμουνδούρος»

8.30 μ.μ. The Borneo Case / Υπόθεση Βόρνεο | Erik Pauzer and Dylan Williams (90’)

Θα ακολουθήσει σύνδεση skype με τον Eric Pauzer

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

5 μ.μ. Songs birds taught me / Τα τραγούδια που μου έμαθαν τα πουλιά | Αdrian Villa Davila (50’)

 

6 μ.μ. Rasheed | SemiaBadih (74’)

 

7:30 μ.μ. Life and death of an architect/ Η ζωή και ο θάνατος ενός αρχιτέκτονα | Miguel Eek Quesada (52’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9 μ.μ. Η τελευταία παραλία / The last resort

Θάνος Αναστόπουλος, Νταβίντε Ντελ Ντεγκάν (119’)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

11.00 π.μ. The children of the noon / Τα παιδιά του φεγγαριού | Diego Fiori & Olga Pohankova 80'

 

1 μ.μ. Two Words / Δύο κόσμοι | Maciej Adamek (52’)

 

2 μ.μ. The Faces of Lafora / Τα πρόσωπα της Lafora | Denis Bojic (87’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

 

4 μ.μ.  Little Stars: Accomplishing the extraordinary in the face of serious illness | Mike Hill (55’)

Εισήγηση από τον Ιατρικό σύλλογο Μεσσηνίας

 

5 μ.μ. A certain kind of light | Brandon Vedder (37’)

 

5.45 μ.μ. Συζήτηση με την Carla Glober, διευθύντρια του Κέντρου Πνευματικής Ζωής και Ολότητας στο Πανεπιστήμιο Loma Linda Health Η.Π.Α με θέμα την παρηγορητική φροντίδα. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

 

6.30 μ.μ. Coexistence / Συνύπαρξη | Juan Carlos Guerra (40’) 

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

7:30 μ.μ. Bucephále / Βουκεφάλας | Chloé Seyssel & Damien Marti (35’) 

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη Damien Marti

Θα ακολουθήσει συζήτηση με την Αλεξάνδρα Καραβασίλη, επιστημονική διευθύντρια, ειδικός Ιατρός Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης /Κέντρο Αποκατάστασης «Διάπλαση»

 

8.30 μ.μ. Βυζιά / Boobs | Ανιές Σκλάβου και Στέλιος Τατάκης (55’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία των σκηνοθετών

Θα ακολουθήσει συζήτηση με τη  Χαρά Γεωργαντά, Παθολόγο -Ογκολόγο Διευθύντρια ΕΣΥ, Α΄ Παθολογική Ογκολογική Κλινική, Αγ. Σάββας

 

10 μ.μ. Με ανοιχτά φτερά | Βίβιαν Παπαγεωργίου (22')

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

10:30 μ.μ. Παράσταση σύγχρονου χορού από την ομάδα Δαγίπολη

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

11 π.μ. That Sugar Film | Damon Gameau (90’)

 

12.30 μ.μ. Journey to a miracle – Freedom from Insulin / Ταξίδι στο θαύμα - Απελευθέρωση από την Ινσουλίνη | Ted Kay (57’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

Θα προηγηθεί εισήγηση από τον επίκουρο καθηγητή Παθολογίας του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) Παναγιώτη Χαλβατσιώτη

 

2.15 μ.μ. House Call – VIKA / Βοήθεια στο σπίτι – Vika | David Ofek & Neta Shoshani (61’)

Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

 

3.30 μ.μ. Grey Matter / Φαιά Ουσία | Rob Maas (83’)

Θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση. Συντονισμός Ιατρικός σύλλογος Μεσσηνίας

 

5.30 μ.μ. Amygdala / Αμυγδαλή | Jeannette Louie (10’)

 

5.40 μ.μ. I am borderline / Είμαι οριακός | Betsy Usher  (4.36’)

Θα ακολουθήσει συζήτηση με τον Φώτη Καγγελάρη, διδάκτωρ ψυχοπαθολογίας Πανεπιστημίου Παρισίου, συγγραφέας

 

6:30 μ.μ. Manic/ Μανία  | Kalina Bertin (85’)  

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

Θα ακολουθήσει συζήτηση με την Τέση Λαζαράτου, ψυχοθεραπεύτρια 

 

8:30 μ.μ. Cause of death Unknown / Αιτία θανάτου: Άγνωστη | Anniken Hoel (90')

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

10.00  Συναυλία «Ήχος του Νότου»

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

4μ.μ Terror, source of fear / Τρόμος, πηγή του φόβου | Camiel Zwart (60’)

 

5 μ.μ. The third shore / Η Τρίτη ακτή | Fabian Remy  (57’)

 

6 μ.μ. Ανδρέας Λεντάκης, η Ιστορία είμαι εγώ | Μένος Δελιοτζάκης (83’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

7.30 μ.μ. Is radiation the asbestos of the 21th century? Είναι η ακτινοβολία ο αμίαντος του 21ου αιώνα; | Hjalmar Ilmer (45’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

8:30 μ.μ. Θεσσαλονίκη 1917: Η φωτιά που γέννησε μια πόλη | Γρηγόρης Βαρδαρινός (61')

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9:30 μ.μ. Ο μεγάλος περίπατος της Άλκης | Μαργαρίτα Μαντά (88’) 

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

ΤΡΙΤΗ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

5 μ.μ. Nobody dies here / Εδώ δεν πεθαίνει κανείς | Simon Panay (32’)

 

5.30 μ.μ. Photo Farag | KobiFarag (76’)

 

7 μ.μ. Refugees welcome/ Καλωσόρισμα στους πρόσφυγες | Κλεώνη Φλέσσα (27’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

7.30 μ.μ. The Extra mile | Βικτώρια Βελλοπούλου (74’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

9 μ.μ. A woman without a name | Dori Rezaei (80’)

 * ΠΑΣΚΟΣΜΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡΑ, παρουσία των σκηνοθετών

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

4μ.μ. Uncle Jessie Portrait of Delta bluesman | Anne Marie Graham-Hudak & Stashu Kybartas (60’)

 

5 μ.μ. Nowhere to hide / Πουθενά να κρυφτείς | Zaradasht Ahmed (85)’

 

6.30 μ.μ. Nedjo’s House / Το σπίτι του Νέτζο | Ana Otasevic (52’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

7.30 μ.μ. Sensibile (Sensitive) / Ευαίσθητος | Alessandro Quadretti (84’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9 μ.μ. Μάνα μου καπνοφύτισσα/ My Mother the Tobacco Grower

Στάθης Γαλαζούλας (21’)

 

9.30 μ.μ. Love like Live/ Canto a la vita / Ύμνος στη ζωή | Nathalie Rossetti & Turi Finocchiaro (61)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία των σκηνοθετών

 

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

5 μ.μ. Thou Art Dublin | Camille Wainer (56’)

 

6 μ.μ. Sandmen / Άνθρωποι της άμμου | Tal Amiran (15’)

 

6.20 μ.μ. Koropa | Laura Henno (19’)

 

6.45 μ.μ. The airport of disillusions / Το αεροδρόμιο των ψευδαισθήσεων | Olivia Dehez και Άννα Ψαρουδάκη (25’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία των σκηνοθετών

 

7.15 μ.μ. Απαγορευμένη επίσκεψη | Νίκος Θεοδοσίου (35’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

 «Αμφιθέατρο της Φιλαρμονικής»

8:30 μ.μ. Αλκυονίδες μέρες | Γιώργος Ζέρβας (73’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

10.00 μ.μ. Θεατρική παράσταση «Η Εβραία» του Μπέρτολτ Μπρεχτ από την Πολιτιστική Αργολική Πρόταση

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

3 μ.μ. Nobody knows my songs / Κανείς δεν γνωρίζει τα τραγούδια μου | Zoran Maslic (91’)

 

4.30μ.μ. Όσον ζεις | Συλλογικό έργο 20 μαθητών του σεμιναρίου Αρχαιολογικού Ντοκιμαντέρ που οργανώνεται από τον Σύλλογο Ελλήνων Αρχαιολόγων (24’)

 

5 μ.μ.  Και όμως κινούνται | Άρης Μαλανδράκης (29’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

5.30 μ.μ. Σινέ Θησείο | Μαρία Ντούζα (52’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

6.30 μ.μ. The wonderfull tapestry of life / Το υπέροχο ταπισερί της ζωής | Lia Beltrami (34’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

7.15 μ.μ. Βραβευμένες ταινίες του  φεστιβάλ Herceg Novi, Μαυροβούνιο

Θα προβληθούν 5 ντοκιμαντέρ μικρού μήκους: «Close Ties» Zofia Kowalewska, «Blurred» Fabio Palmieri, «Initiation» Teboho Edkins, «Keeping Balance» Bernhard Wegner, «Borders» Damjan Kozole.

Παρουσιάζει ο καλλιτεχνικός διευθυντής του φεστιβάλ Vladimir Perovic και ο σκηνοθέτης Damjan Kozole

 

8.30  μ.μ. Πού είσαι Σινγκάλ; | Άγγελος Ράλλης (103’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

1 μ.μ. Samuel in the Clouds) / Ο Σαμουέλ στα σύννεφα | Pieter Van Eecke (70’)

 

2.15 μ.μ. Rupa’s boutique / Η μπουτίκ της Ρούπα | Glória Halász (60’)

 

3.30 μ.μ. Hell on Earth – The fall Syria and the rise of ISIS / Κόλαση επί της γης: Η πτώση της Συρίας και η άνοδος του ISIS | Sebastian Junger (100’)

 

5.30 μ.μ. Tériade | Σίμος Κορεξονίδης (75’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

7 μ.μ. Every single day / Κάθε μέρα | Σπύρος Γερούσης (56’)

 

 8 μ.μ. Beatbox και αερόφωνα- Νίκος Δημηνάκης | Τζίνα Γεωργιάδου (53’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

9 μ.μ. Ballad of a Righteous Merchant / Η μπαλάντα ενός ενάρετου εμπόρου |

Ηerbert Golder (62’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

10.15  Συναυλία Beatbox με τον Νίκο Δημηνάκη

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

12 μ.μ. 2 Girls / 2 κορίτσια | Marco Speroni (51’)

 

1 μ.μ. Η μεγάλη ουτοπία | Φώτος Λαμπρινός (90’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

2.45 μ.μ. Zaatari Djinn / To Τζιν της Ζααταρί | Catherine van Campen (90’)

 

4.15 μ.μ. Course of Dostoevsky / Μάθημα Ντοστογιέφσκι | Ekaterina Rusakovich (41’)

 

5 μ.μ. Cementography / Τσιμεντογραφία | Σύλβια Νικολαΐδη (51’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

6 μ.μ. On the track of Robert Van Gulik / Στα ίχνη του Ρόμπερτ βαν Γκούλικ | Robert Rombout (90’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

8 μ.μ. Aguagrande in crescento | Giovanni Pellegrini (77’)

 

9.30 μ.μ. Scars of Art – Cyprus / Κύπρος: Ουλές της τέχνης | Andrea Palamara & Veronica Astrid Wolff (64’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία των σκηνοθετών

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

4μ.μ. Good Morning Transnistria / Καλημέρα Υπερδνειστερία | Fabien Greenberg, Bård Kjøge Rønning (52’)

 

5 μ.μ. Feeling of a home | Μιχάλης Καστανίδης, Ηώ Χαβιαρά (26’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία των σκηνοθετών

 

5.30 μ.μ. Inner me | Antonio Spanò (31’)

 

6 μ.μ. Jean | Τζούλια Σπυροπούλου (20’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

6.25 μ.μ. Ως εδώ / That’s it. Nomore! | Νίκος Μεγγρέλης (23’)

 

7 μ.μ. The snake Charmer / Ο γητευτής των φιδιών | Νίνα Μαρία Πασχαλίδου (58’) * Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

8 μ.μ. Το παιδί θαύμα | Γιώργος Παντελεάκης (72’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9.30 μ.μ. Shadow World / Ο κόσμος της σκιάς | Johan Grimonprez (90’)

 

ΤΡΙΤΗ 6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

5 μ.μ.  Dogs of Democracy / Τα σκυλιά της Δημοκρατίας | Μαίρη Ζουρνάζη (57’)

 

6 μ.μ. Drifting Generation / Περιπλανώμενη γενιά | Stella Nikoletta Drossa (93’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

7.45 μ.μ. Μέρες της λίμνης / Days of the Lake | Πανδώρα Μουρίκη (48’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία της σκηνοθέτιδος

 

9 μ.μ. Νέα Ζωή / Harvest in New Life | Αντώνης Κιτσίκης (10’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9.10μ.μ. Μοίρα | Νίκος Αναγνωστόπουλος (20’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

9.30 μ.μ. StringLess/ Στρίγγλες | Άγγελος Κοβότσος (86’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

4 μ.μ. Touch of an Angel / Το άγγιγμα ενός αγγέλου | Marek Tomasz Pawlowski  (60’)

 

5.30 μ.μ. Village Potemkin | Δομήνικος Ιγνατιάδης (85’)

 

7 μ.μ. Αλέξανδρος Βέλιος: Η τελευταία απόφαση | Αντώνης Τολάκης (56’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

7.45μ.μ Γιάννης Δενδρινός | Φίλιππος Κουτσαφτής (11’)

* Η προβολή θα πραγματοποιηθεί παρουσία του σκηνοθέτη

 

8.00 μ.μ. Balkan roots | Chris (Rabbitt) & Anthony Fletche (83’)

 

9.30 μ.μ. ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

10.00 Συναυλία με τους «Ευοί Ευάν»

 

 

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ  ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ   kalamatatimes.gr

 

 

Last modified on Πέμπτη, 18 Ιανουαρίου 2018 10:32

roumpos2